پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48239153 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25475421
کد خبر : 176395 تاریخ ثبت : 1396/9/8 23:31 نظرات تایید شده : 0

رشد کمی دانش‌آموزان مدارس غیردولتی استان به ۱۰درصد

خلیج فارس: معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش از رشد کمی دانش آموزان مدارس غیردولتی استان بوشهر از ۷ درصد به ۱۰ درصد خبر داد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ مجتبی زینی‌وند در همایش مدیران و موسسان مدارس و مراکز غیردولتی استان بوشهر اظهار داشت: آموزش و پرورش بزرگترین نهاد اجتماعی است و نیاز است این آموزش برای بخش‌های خصوصی تسهیل شود.

https://media.mehrnews.com/d/2017/11/29/3/2649473.jpg

وی تصریح کرد: اگر کشوری به آموزش و پرورش معتقد باشد و حرف اول تصمیم گیران به آموزش و پرورش اختصاص داشته شود بدون شک آن کشور با مشکلات کم تری روبرو است.

معاون وزیر آموزش و پرورش  بیان کرد: طرح کتابخانه کلاسی برای عادت دادن دانش آموزان به مطالعه در دوره ابتدایی و متوسطه اول اجرا می شود که سازمان روی این طرح حساسیت بیشتری دارد همانگونه که خواندن و نوشتن یک طرح اکتسابی است عادت به مطالعه هم یک امر اکتسابی است.

زینی‌وند یادآور شد: جامعه ما از کتاب فاصله دارد و با وجود هزینه های گزاف در بحث نمایشگاه که ارزش بالایی هم دارد ولی با پایه گذاری مطالعه در مدارس این شکل مرتفع می شود.

این مقام مسئول افزود: اگر مسئولین بر توسعه و ایجاد صندوق حمایت مدارس غیردولتی که الزام است ما را کمک نکنند مدارس ما نمی توانند در بیمه معلمان غیردولتی نقشش را به خوبی ایفا کند.

زینی وند عنوان کرد: اولین اولویت قانونی سازمان مدارس و مراکز غیردولتی، الزام نهادهای موازی که بحث تعلیم و تربیت ارتباط  دارند و هر کدام گوشه ای پیش دبستانی تاسیس کرده است به رعایت دقیق قانون است.

وی ادامه داد: طبق قانون هیچ سازمانی حق تاسیس پیش دبستانی را ندارد و نیاز است که از آموزش و پرورش مجوز بگیرد زیرا ساحت های تربیتی سند تحول باید آموزش داده شود و اگر دانش آموزی در مراکز آموزش و پرورش نبوده باشند تلاش زیادی نیاز است تا این موضوع جبران شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: حتی با وجود کمبود نیروی انسانی قانون مکلف کرده است که آموزش و پرورش استان یک مدیر یا یک معاون در اختیار مدارس غیردولتی قرار دهد.

زینی‌وند افزود: آگاهی بخشی اطلاع رسانی و همدلی با اولیا در بحث برنامه ریزی آموزشی باید رویکرد اصلی باشد.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: در موضوع مدارس راه دور هم ۴۵ هزار محتوای الکترونیکی تولید شده است.