پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21475876 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19840473
کد خبر : 175258 تاریخ ثبت : 1396/8/29 16:34 نظرات تایید شده : 0

اطلاعیه سایپا درباره خبر تغییر مدیرعامل

خلیج فارس: در حالیکه روز گذشته خبر تغییر مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا فضای رسانه ای صنعت خودرو را در بر گرفته بود، امروز این شرکت در اطلاعیه ای نسبت به تغییر یاد شده واکنش نشان داد.

 
در سایت اطلاع رسانی سایپا آمده است: آنگونه که در خبرهای روز گذشته آمده، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا توسط وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت منصوب شده است که این موضوع بر اساس قوانین جاری کشور، مغایر قانون تجارت است و مطمئناً مقام عالی وزارت هیچگاه راساً در انتخاب مدیرعامل یک شرکت سهامی عام دخالتی ندارد و مشخص نیست منشاء این خبر کجاست و با چه هدفی منتشر شده است.
 
طبق قوانین حاکم بر موضوع و قانون تجارت، هر شرکت سهامی بوسیله عده ای از سهامداران که قانون عنوان هیات مدیره به آنها داده است، اداره می شود. هیات مدیره، مقام تصمیم گیری و اجرایی شرکت است و این هیات یک نفر از بین خود یا خارج از اعضاء را به عنوان مدیرعامل جهت انجام امور اجرائی شرکت انتخاب می کند.
 
آنچه مهم است تاکید سایپا بر رعایت همه جانبه قانون است و هر تصمیمی که هیات مدیره منتخب آخرین مجمع عمومی گروه خودروسازی سایپا بگیرند قانونی بوده و سایپا خود را موظف به اجرای آن می داند.
 
روز گذشته در خبرها آمده بود محسن قاسم جهرمی جایگزین مهدی جمالی به عنوان مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا شده است.

 

 

-->