پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/07/17 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1190668 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23428341
کد خبر : 174194 تاریخ ثبت : 1396/8/21 23:49 نظرات تایید شده : 1
از اولین آمار قربانیان تا تعطیلی مدارس 2 استان مرزی؛

زلزله‌‎ای که بوشهر و نصف ایران را لرزاند+ تصاویر

خلیج فارس: براساس آخرین آمار، 7 نفر در استان کرمانشاه جان باخته اند.

خلیج فارس: یکشنبه شب زلزله شدید مرز ایران و عراق را لرزاند که در نیمی از استان های کشور از جمله بوشهر برای چند ثانیه احساس شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ این زلزله استان های کردستان، ایلام، کرمانشاه، آذربایجان غربی و شرقی، همدان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و فارس را نیز لرزاند، ضمن اینکه بیشترین خسارت را در استان های ایلام و کرمانشاه برجا گداشت.
 زلزله شدید شمال عراق و غرب ایران را لرزاند
 
مرکز این زلزله حلبچه عراق بوده است. خبرگزاری رویترز به نقل از اداره زمین شناسی آمریکا گزارش کرده که زلزله‌ای به بزرگی ۷.۳ کرمانشاه در ایران و سلیمانیه در عراق را لرزانده است.
 
در نخستین اظهارنظر، فرماندار قصر شیرین از دو کشته این حادثه خبر داد و به شبکه خبر گفت: تعداد زخمی ها نیز زیاد است.
 
با این حال ساعتی بعد استاندار کرمانشاه در گفتگو با شبکه خبر گفت: بر اساس آخرین آمار ۶ نفر در قصرشیرین و یک نفر در ازگله جان خود را از دست داده‌اند

برق برخی مناطق استان ایلام قطع شده است. مردم در شهرهای استان کردستان از منازل خود خارج شده اند و در خیابان ها حضور یافتند. 

 گستره مناطقی که زمین‌لرزه در آن‌ها احساس شده است.
 
 زلزله شدید شمال عراق و غرب ایران را لرزاند
 
 
مرادی رییس مرکز زلزله شناسی درباره زلزله امشب گفت: «مرکز اصلی زمین لرزه رخ داده در مرز ایران و عراق بوده است.»

به گفته او "نزدیکترین شهر در ایران که محور زمین لرزه بوده شهر ازگل کرمانشاه بوده و پس لرزه های این زلزله ادامه خواهد داشت."

او افزود: «زلزله رخ داده شدید بوده و مردم ساکن در کل منطقه شمال غرب کشور تا ساکنان ساختمان های بلند در تهران این زمین لرزه را احساس کردند.»
 
اسماعیل نجار رییس سازمان مدیریت بحران کشور هم در این باره گفت که این زلزله به بزرگی به بزرگی 7.3 ریشتر منطقه ازگله در کرمانشاه را لرزانده است.
 
اتفاق عجیب: شبکه خبر ایران: کانون زمین لرزه سلیمانیه عراق بود!/ شبکه خبر عراق: کانون زمین لرزه در ایران بود!
 

نجار با بیان اینکه هنوز از خسارت و تلفات احتمالی این حادثه خبری در دست نیست، گفت: «تیم‌های ارزیاب به محل اعزام شده و تمامی نیروهای امدادی و دستگاه‌های انتظامی به حالت آماده‌باش درآمده است. وی از شهروندان خواست که خونسردی خود را حفظ کنند و حدالامکان در نقاطی که پس لرزه داشته، امشب در بیرون منازل بمانند.»

 به دلیل خطرات احتمالی وقوع زلزله فردا دوشنبه مورخ 22 آبان ماه تمامی مدارس دوره های تحصیلی استان های ایلام و کرمانشاه تعطیل اعلام شد.

ریزش سقف بیمارستان ارومیه پس از زلزله امشب

خسارت زلزله شدید در قصر شیرین کرمانشاه

بیمارستان طالقانی کرمانشاه

خسارات زلزله در روانسر کرمانشاه

خسارت وارده به یک ساختمان در شهرستان اسلام آباد غرب

صحنه ای از تخریب منازل در اثر زمین لرزه در شهر در بندیخان عراق

 کلمات کلیدی خبر : زلزله کرمانشاه ایلام