پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/09/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2971873 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 31783284
کد خبر : 174190 تاریخ ثبت : 1396/8/21 20:50 نظرات تایید شده : 40
دهدار خبر داد:

پایان کار میگلی‌نژاد به وی ابلاغ شد/ تعیین سرپرست در انتظار نظر شورا و فرمانداری

خلیج فارس: نشست علنی شورای شهر بوشهر تحت تاثیر تصمیم جلسه فوق العاده بود که براساس آن شرایط میگلی نژاد برای ادامه شهرداری احراز نگردید.

خلیج فارس: نشست علنی شورای شهر بوشهر تحت تاثیر تصمیم جلسه فوق العاده دیروز بود که براساس آن شرایط میگلی نژاد برای ادامه شهرداری احراز نشد و با 6 رای موافق و 3 رای ممتنع، پایان کار وی اعلام گردید.

به گزارش «خلیج فارس»؛ جلسه عصر یکشنبه شورای شهر بوشهر در شرایطی که با حضور تعداد بیشتری از خبرنگاران نسبت به نشست های قبل همراه بود، لایحه و طرحی در دستور کار نداشت و رییس شورا به ارائه توضیحاتی درباره تصمیم دیروز پرداخت.

ابوذر دهدار در توضیحات خود با یادآوری جلسه فوق العاده شورا با حضور كليه اعضا در روز گذشته که بررسي وضعيت ادامه فعاليت شهردار بوشهر دستور کار آن بوده، تصریح کرد: طي نامه شماره ٢٣٨٢/ش مورخ 17 آبان ماه به شهردار محترم ابلاغ گرديد تا با توجه به اتمام زمان تعيين شده در استفساريه قانون ممنوعيت بكارگيري بازنشستگان، نسبت به ارائه مستندات مربوط به ايثاري گري خود اقدام نمايند که متعاقبا شهردار محترم به موجب نامه شماره ١٨٥١٢ مورخ 20 آبان ماه شرحي در خصوص مجروحيت خود به شورا ارسال نمودند.

وی افزود: طي استعلام ماخوذه از اداره كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان بوشهر به شماره ٦٠/ص د م/٦٧١ در روز 20 آبان اعلام گرديد که آقاي ميگلي نژاد اقدام موثري در راستاي تكميل پرونده مربوط به ايثارگري انجام نداده اند، همچنين سازمان بازرسي به موجب نامه شماره ١٧٩١٢١ در روز 20 آبان به شورا اعلام داشته آقای ميگلي نژاد مشمول موارد مستثني عنوان شده در تبصره ١ قانون ممنوعيت بكارگيري بازنشستگان نمي باشند.

رییس شورای شهر بوشهر خاطرنشان کرد: با بررسي مستندات ارائه شده توسط شهردار محترم، استعلام ماخوذه از اداره كل بنياد شهيد استان بوشهر و همچنين نامه اداره كل بازرسي استان بوشهر، شرايط قانوني درباره استثنائات قانون منع بکارگیری بازنشستگان نسبت به اقاي ميگلي نژاد احراز نگرديد و اعضاي شورا مستند به اختيارات و تكليف قانونی، با شش راي موافق و سه راي ممتنع به عدم احراز شرايط قانوني ایشان جهت تصدي سمت شهردار راي دادند.

پاسخگویی برخی اعضای شورا به ابهامات خبرنگاران

با توجه به ادامه حضور میگلی نژاد در ساختمان شهرداری و عدم تعیین سرپرست شهرداری، توضیحات ابوذر دهدار خبرنگاران را قانع نکرد و آنها جویای قانونی یا غیرقانونی بودن تصمیم شورا و همچنین شرایط کنونی شهرداری شدند.

دهدار تاکید کرد: عدم احراز شرایط شهردار براساس قوانین، از اختیار شورا است و اکثریت اعضا هم با توجه به نامه های دریافتی و اینکه آخرین مهلت تعیین تکلیف بازنشستگان شاغل تا 20 آبان بوده، در این خصوص اعلام نظر کرده است.

وی با بیان اینکه میگلی نژاد یکی از سرمایه های بوشهر است و در شهرداری هم زحمات زیادی متحمل شده، اظهار داشت: اصلاحیه احیر درباره قانون منع بکارگیری بازنشستگان و نامه اداره کل بازرسی امکان ادامه همکاری با ایشان را از ما گرفت.

در ادامه خبرنگاران درباره اینکه با توجه به ادامه حضور میگلی نژاد در ساختمان شهرداری، تکلیف این نهاد چیست و آیا وی حق امضا دارد؟ سوال کردند که رییس شورا گفت: نظر شورا درباره پایان کار آقای میگلی نژاد به اطلاع ایشان رسانده شده و قاعدتا حق امضا ندارند، اما ما منتظر اعلام نظر کمیته تطبیق مصوبات در فرمانداری هستیم.

همچنین کیوان هاشم زاده دیگر عضو شورا هم با بیان اینکه تصمیم اخیر درباره میگلی نژاد قانونی بوده، اظهار داشت: البته درباره این موضوع شاهد تفسیر دوگانه ای بین شورا و شهرداری هستیم که اعلام نظر مراجع بلا دست تکلیف را مشخص خواهد کرد.

طاهره شمشیری دبیر شورا هم در پاسخ به سوالی پیرامون مستندات شهردار درخصوص ایثارگری اش که در رسانه ها منتشر گردیده، گفت: باید بنیاد شهید در خصوص ایثارگری ایشان اعلام نظر می کرد که تا پایان مهلت قانونی 20 آبان نامه ای دال بر تایید این موضوع به ما نرسید، هرچند شاید روزها و هفته های دیگر قادر به ارائه مستنداتی باشند که برای شورای شهر ملاک عمل نیست، چون زمان قانونی در این خصوص 20 آبان بوده است.

در این بین مهرزاد آسایش عضو شورا با بیان اینکه ظاهرا امروز رییس شورا با باستی معاون استاندار تماسی داشته و توضیحاتی درباره مصوبه اخیر به ایشان داده شده، خواستار بازگو شدن آن توسط دهدار شد، اما دهدار اظهار داشت: ملاک تصمیمات و اظهارات ما قوانین و موارد مکتوب می باشد نه توضیحات شفاهی.

در همین خصوص عبدالخالق برزگرزاده نیز اظهار داشت: برخی دوستان ما در شورا کاری به تماس معاون استاندار درباره تصمیم اخیر ندارند و فقط مواردی که موردنظر خودشان است بازگو می کنند.

وقتی یکی از خبرنگاران از وی خواست تا اگر از موضوعی اطلاع دارد، توضیح دهد، برزگرزاده خواستار توضیح رییس شورا شد، اما دهدار تاکید کرد: تصمیم شورا طبق نامه ها و استعلام های مکتوب صورت گرفته نه مواردی که شفاهی اعلام گردیده است.

وقتی یکی از خبرنگاران پرسید چرا با وجود تصمیم شورا درباره شهردار که آن را قانونی می دانید، میگلی نژاد در دفتر کارش حضور می یابد، روح الله نصرتی عضو شورا گفت: شاید دارد لوازمش را جمع می کند. وزیر هم تغییر می دهند، فرصتی برای جمع کردن وسایلش از دفتر می دهند. وی سپس خطاب به خبرنگاران گفت: به عنوان یک حقوقدان باید بگویم تصمیم شورا قانونی بوده و حتی نیازی به مصوبه هم نبوده است.

مهرزاد آسایش هم خطاب به خبرنگاران گفت: تصمیم دیروز شورا مانند مصوبات دیگر باید از سوی مراجع بالادست نظیر فرمانداری تایید شود و آنگاه اجرایی می شود.

پس از آن، ختم جلسه شورا از سوی دهدار اعلام شد. سپس اعضای فراکسیون توسعه در دفتر هاشم زاده رییس کمیسیون برنامه و بودجه برای تشکیل جلسه حضور یافتند. (جز آسایش که پس از پایان جلسه، ساختمان شورا را ترک کرد)

همچنین دهدار رییس شورا در صحن علنی به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد. وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر مصوبه شورا رد شود، چه تصمیمی می گیرید؟ گفت: چون مبنای آن را قانونی می دانیم، بر مصوبه اصرار می کنیم و خواستار ارسال آن به هیات حل اختلاف می شویم.

وی همچنین درباره اینکه پس از اعلام پایان کار میگلی نژاد، چه زمانی برای شهرداری سرپرست تعیین می شود، گفت: دوست داریم در فضایی آرام و به دور از تنش در این خصوص تصمیم گیری کنیم و از رسانه ها می خواهیم تا فرصتی برای بررسی بیشتر موضوع به اعضای شورا و دریافت نظر فرمانداری بدهند، سپس هرگونه تصمیمی اتخاذ شد به اطلاع می رسد. ضمن اینکه آقای میگلی نژاد از سرمایه های استان ما هستند و باید در شرایطی مطلوب از زحمات ایشان تقدیر شود.

از حاشیه های این نشست اینکه ظاهرا سه عضو کنونی شورا که به عدم احراز میگلی نژاد برای شهرداری رای ممتنع داده بودند، صورتجلسه نشست فوق العاده دیروز را امضا نکرده بودند که گفتگوی رییس شورا با برزگرزاده و عبدالله زاده در این خصوص بی نتیجه بود. ندا عبدالله زاده در بیرون صحن علنی و در شرایطی که خبرنگاران حضور داشتند، به دهدار گفت: «من صورتجلسه را امضا نمی کنم، مگر بالاتر از سیاهی رنگی هست؟!» وی سپس بدون ارائه توضیحی خاص برای حضور در جلسه فراکسیون توسعه به دفتر هاشم زاده رفت.

شهرداری بوشهر بدون متصدی!

براساس اظهارات اعضایی که به عدم احراز شرایط میگلی نژاد برای ادامه شهرداری رای موافق داده اند، پایان کار وی اعلام شده و وی حق امضا ندارد، اما وی امروز در محل کارش حضور یافت.

در این شرایط، ظاهرا اکثریت شورا منتظر کنار رفتن میگلی نژاد یا اعلام نظر فرمانداری هستند تا پس از آن درخصوص معرفی سرپرست شهرداری تصمیم گیری کنند، اتفاقی که وضعیت مدیریت شهری بوشهر را با علامت سوال و ابهام مواجه کرده است.

هرچند براساس اطلاعیه ای که امروز روابط عمومی شهرداری بوشهر به رسانه ها داد، میگلی نژاد تصمیم شورا درباره خود را فاقد وجاهت قانونی می داند و عقیده دارد که شورا در مرجع تایید مدارک ایثارگری او نبوده و باید مستندات را به وزارت کشور ارسال می کرده تا در آنجا بررسی و تصمیم گیری شود.