پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/07/17 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1197339 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23435018
کد خبر : 174134 تاریخ ثبت : 1396/8/21 15:05 نظرات تایید شده : 3

اعتراض ماهیگیران بوشهری به کشتی‌های بزرگ صیادی

خلیج فارس: وی معتقد است کشتی‌های صیادی به دلیل حجم انبوه صید، به مرور زمان باعث تضعیف منابع آبی می‌شوند و در نتیجه ادامه این حرفه برای ماهیگیران خردپا با تهدید روبه‌رو شده است.

خلیج فارس: مسئول نهاد صنفی ماهیگیران بوشهری از اعتراض صیادان خُرد این استان به فعالیت کشتی های ماهیگیری در حوزه آبهای استان بوشهر خبر داد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ محمد کارگر، عضو تعاونی صیادان بوشهر گفت: در حوزه آب های استان بوشهر صیادان خارجی حضور ندارند اما ماهیگیران خُرد که بیشتر آنها صاحبان شناورهای کوچک هستند نسبت به تردد کشتی های ماهیگیری بزرگ معترضند.

 وی که با ایلنا گفتگو کرده، معتقد است کشتی‌های صیادی به دلیل حجم انبوه صید، به مرور زمان باعث تضعیف منابع آبی می‌شوند و در نتیجه ادامه این حرفه برای ماهیگیران خردپا با تهدید روبه‌رو شده است.

او در عین حال ادامه می‌دهد: تردد کشتی‌های ماهیگیری خارجی و به خصوص کشتی‌های چینی برای صیادان دیگر استان های جنوبی کشور مسئله ای  نگران کننده است چرا که این شناورها کف روب هستند منابع آبی را از بین می‌برند و ادامه فعالیت را برای ماهیگیران بومی با مشکل مواجه می کنند.

 

 کلمات کلیدی خبر : صیادی ماهیگیری محمد کارگر