پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/09/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2721642 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 31533465
کد خبر : 174132 تاریخ ثبت : 1396/8/21 14:24 نظرات تایید شده : 21
اطلاعیه روابط عمومی شهرداری: مصوبه شورا قانونی نبوده

میگلی‌نژاد همچنان در شهرداری بوشهر/ مصوبه شورا در انتظار اعلام نظر فرمانداری

خلیج فارس: با وجود تصمیم دیروز شورای شهر بوشهر مبنی بر عدم شرایط احراز میگلی نژاد، شهردار بوشهر صبح امروز در محل کار خود حضور یافت.

خلیج فارس: با وجود تصمیم دیروز شورای شهر بوشهر مبنی بر عدم شرایط احراز میگلی نژاد،  شهردار بوشهر صبح امروز در محل کار خود حضور یافت.

به گزارش «خلیج فارس»؛ اعضای شورای شهر بوشهر به استناد استفساریه جدید مبنی بر عدم بکارگیری بازنشستگان، عصر یکشنبه در جلسه ای ادامه کار میگلی نژاد در شهرداری بوشهر را بررسی کرد که نهایتا با 6 رای موافق و 3 رای ممتنع، شرایط وی را برای ادامه شهرداری رد نمود.

برخی از نزدیکان شهردار بوشهر معتقدند شورا صرفا باید مستندات ایثارگری میگلی نژاد را باید جهت تصمیم گیری به وزارت کشور ارسال می کرد و رای گیری درخصوص ادامه کار وی غیرقانونی بوده است، موضوعی که روابط عمومی شهرداری هم طی اطلاعیه ای که پیش از ظهر امروز به «خلیج فارس» ارسال کرده، بدان استناد نموده است.

با این حال برخی از اعضای شورای شهر معتقدند: با توجه به پایان مهلت 20 آبان برای تصمیم گیری درباره وضعیت میگلی نژاد و اینکه بازرسی استان نیز به استناد پیگیری از بنیاد شهید شرایط ایثارگری وی را تایید نکرده، اقدام به این تصمیم گیری نموده اند و تایید یا رد آن برعهده فرمانداری در راستای تطبیق با قوانین و وزارت کشور به عنوان مرجع صدور حکم می باشد.

اکنون به نظر می رسد تصمیم 6 عضو شورای شهر برای پایان کار میگلی نژاد (که البته رای منفی سه عضو دیگر را در پی نداشته و نظرشان ممتنع بوده) و از طرفی ادامه حضور وی در محل کارش، روابط شورا و شهرداری را وارد چالشی جدی کرده است، موضوعی که تصمیم گیری درباره تعیین سرپرست را نیز به تعویق انداخته است.

روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر در اطلاعیه ای که نسخه ای از برای «خلیج فارس» ارسال شده، آمده است: «نظر به جلسه فوق العاده شنبه مورخ 20 آبان 1396 شورای اسلامی شهر بوشهر پیرامون بررسی وضعیت ایثارگری جناب میگلی نژاد شهردار بندر بوشهر و تصمیم شورا در خصوص عدم احراز شرایط ایثار گری شهردار برای ادامه خدمت ایشان شایسته است موارد ی به شرح ذیل  به همراه مستندات به استحضار مردم شریف و آگاه بوشهر رسانده شود:

1. جناب میگلی نژاد حضور در جبهه های هشت سال دفاع مقدس را تکلیف شرعی خود دانسته و تاکنون هم در هیچ جایگاهی این موضوع را مطرح نکرده اند و قائل به استفاده از مزایای آن حتی عنوان نام جانباز بر خود  نبوده اند. چرا که این را عهدی میان خود و خدای خویش در پاسداشت از سرزمین مقدس جمهوری اسلامی ایران می دانسته اند اما امروز در قبال مصوبه ی اخیر مجلس شورای اسلامی و به منظور تکلیفی دیگر در عرصه ی خدمت صادقانه به شهروندان، نا گزیر به ارائه و انتشار مستندات آن شده اند.

2. بدون شک مرجع تایید هر گونه مستندات جانبازی و ایثارگری نامبرده در حوزه ی اختیارات و وظایف  اداره کل بنیاد شهید می باشد که در این خصوص مستند به نامه ی شماره ی 1911/820/6020 مورخ 20/8/96 به همراه پنج برگ مدارک مجروحیت و جانبازی جناب میگلی نژاد از سوی بنیاد شهید شهرستان بوشهر به شورای اسلامی شهر بوشهر ارسال گشته است. حال سوال این است که اعضای محترم شواری اسلامی شهر بوشهر با توجه به تائیدیه ی مرجع ذی صلاح در خصوص ایثار گری و جانبازی شهردار و ارائه مستندات لازم چگونه شرایط ایثار گری ایشان را احراز ننموده اند و ایشان را مشمول این بند از قانون نداشته اند.

3. اسناد مجروحیت و جانبازی ایشان در عملیات شکست حصر آبادان در سال 1360 در پاسخ به استعلام  مورخ 23/3/90 بنیاد شهید شهرستان بوشهر طی نامه ی شماره ی 4520 و همچنین نامه ی شماره 8519 مورخ 16/8/96 از سوی بیمارستان حاجیه نرگس بندر ماهشهر به همراه رونوشت برابر اصل دو برگ از دفتر ثبت اسامی مجروحین جنگ تحمیلی به انضمام نامه ی تائیدیه ی بنیاد شهید شهرستان بوشهر در خصوص ایثار گری و جانبازی جناب میگلی نژاد به شورای محترم اسلامی شهر بوشهر ارسال گردیده است.

4. به استناد نامه ی شماره ی 132791 مورخ 16/8/96 معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور به استانداران سراسر کشور در اجرای تفسیر قانون استفساریه  تبصره ی 1 قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان و مستند به بند های (الف) و (د) ذیل تبصره ی 4 بند 1 ماده 80 قانون تشکیلات ، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375 با اصلاحات بعدی شوراها مکلف به جمع بندی مستندات و ارسال آن ها به مرجع صدور حکم ( وزارت کشور ) می باشند و در این خصوص اختیار خاتمه ی کار شهرداران مشمول این قانون را ندارند. لذا رای گیری عدم  احراز صلاحیت جناب شهردار دارای وجاهت قانونی نبوده و  شکل قانونی این امر  رعایت نشده است و تشخیص احراز ایشان برای ادامه خدمت در سمت شهردار بندر بوشهر از حوزه اختیارات شورای اسلامی شهر بوشهر نمی باشد.

محمد صادق سعیدی، مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر بوشهر