پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/07/17 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1189186 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23426858
کد خبر : 174024 تاریخ ثبت : 1396/8/21 06:01 نظرات تایید شده : 5
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:

پرواز کتاب در بوشهر/ افزایش اعتبار خرید کتاب مولفان استان

خلیج فارس: افزود: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته سرانه مطالعه کتاب از ٣دقیقه به ٥٩دقیقه افزایش یافته که با تعیین بوشهر به عنوان پایتخت کتاب این سرانه با اجرای برنامه‌های مختلف افزایش می‌یابد.
طرح پرواز کتاب در بوشهر اجرا می‌شودخلیج فارس: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از اجرای طرح پرواز کتاب در این شهر خبر داد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ حمیده ماحوزی به مناسبت آغاز هفته کتاب و کتابخوانی در نشستی خبری گفت: با همکاری اداره کل فرودگاه های استان بوشهر طرح پرواز کتاب به اجرا درمی آید.

وی افزود: در این طرح که با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اجرا می شود، کتاب‌های مختلفی برای مطالعه مسافران درجیب صندلی های هواپیما ها قرار می گیرد.

ماحوزی ادامه داد: هفته کتاب از روز یکشنبه با نواختن زنگ مطالعه با حضور مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانی در مدرسه فرزانگان شهر بوشهر آغاز می شود.

او با اشاره به این که بوشهر در سال96 به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شده، بیان کرد: از محل اجرای این طرح برای تعمیر، تجهیز و تقویت کتابفروشی ها ٢٠٠تا٥٠٠ میلیون ریال در قالب وام های کم بهره پرداخت می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر همچنین از پرداخت سه میلیارد ریال وام کم بهره به کسانی که قصد ایجاد کتابفروشی دارند، خبر داد.

وی همچنین با اشاره به افزایش سرانه مطالعه کتاب در استان بوشهر، بیان کرد: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته سرانه مطالعه کتاب از ٣دقیقه به ٥٩دقیقه افزایش یافته که با تعیین بوشهر به عنوان پایتخت کتاب این سرانه با اجرای برنامه‌های مختلف افزایش می‌یابد.

ماحوزی ادامه داد: افتتاح پنج کافه کتاب در کتابفروشی ها، تاسیس ١٣٠٠باشگاه کتابخوانی و عضویت بیش از ٢٠٠٠٠ دانش آموز در این باشگاه ها از جمله فعالیت های این اداره کل برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بوده است.

وی به اعتبار یک میلیارد و پنجاه میلیون ریال برای خرید کتاب از مولفان استان اشاره کرد و افزود: وزارتخانه هر سال بین ٧٠٠تا٨٠٠ میلیون ریال اعتبار برای این کار تخصیص می‌داد که با توجه به امتیاز پایتخت کتاب این مبلغ افزایش یافته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از استانداری خواست در زمینه خرید و چاپ کتاب‌های مورد نیاز مبلغی را در کنار اعتبارات این اداره کل به این بخش کمک کند.

ماحوزی اجرای طرح دوشنبه‌های قصه، تبادل کتاب، کاروان کتاب، میلاد کتاب، سرباز کتاب، کتاب شفا، کتاب آزادی، کتابخانه دیجیتال و سفیران اهداء کتاب را از دیگر برنامه‌های مهم پایتخت کتاب دانست.