پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 27499208 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23415435
کد خبر : 173927 تاریخ ثبت : 1396/8/20 10:40 نظرات تایید شده : 1

۸۲ کودک مبتلا به سوء تغذیه در بوشهر سبد غذایی دریافت کردند

https://media.mehrnews.com/d/2017/11/11/4/2631907.jpgخلیج فارس:  رئیس کمیته امداد شهرستان بوشهر گفت: ۸۲ کودک زیر پنج سال مبتلا به سوء تغذیه در هفت ماهه امسال ۳۳۷ میلیون ریال سبد غذایی دریافت کردند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از مهر؛ سید محمد علی مهیمنیان‌پور صبح شنبه در جمع مسئولان استان بوشهر اظهار داشت: سوء تغذیه نوعی بیماری به شمار می آید که به علت مصرف ناکافی یک یا چند ماده غذایی بروز می‌کند.

وی ادامه داد: طرح «همسفره» به منظور تامین نیازهای غذایی کودکان زیر پنج سال مبتلا به سوء تغذیه و افزایش شاخص سلامت در جامعه، از سوی کمیته امداد اجرا می شود.

مهیمنیان‌پور با اشاره به اینکه ۸۲ کودک زیر پنج سال مبتلا به سوء تغذیه در شهرستان بوشهر تحت حمایت کمیته امداد هستند، افزود: در هفت ماهه نخست امسال، ۳۳۷ میلیون ریال سبد غذایی در قالب طرح «همسفره» میان این تعداد کودک مبتلا به سوء تغذیه توزیع شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان بوشهر خاطر نشان کرد: این سبد غذایی شامل انواع مواد غذایی شامل، برنج، روغن، ماکارونی، قندوشکر، حبوبات و مرغ است که با نظارت شبکه بهداشت بین خانواده این کودکان توزیع شده است.

مهیمنیان پور با بیان اینکه کودکان مورد حمایت در طول دو دوره شش ماهه درمان و مورد پایش و کنترل مرکز بهداشت قرار می‌گیرند، گفت: این کودکان پس از بهبودی کامل، از چرخه حمایتی خارج و کودکان دیگری که از مشکل سوء‌تغذیه رنج می‌برند، جایگزین آنها می‌شوند.

وی در رابطه با نحوه مشارکت خیران در طرح همسفره خاطر نشان کرد: نیکوکاران می‌توانند با مراجعه به سایت همسفره، امکان انتخاب چند سبد غذایی برای هر کودک به مبلغ ماهانه حداقل ۷۲ هزار تومان را تقبل کنند.

مهیمنیان‌پور با بیان این که شش هزار و ۵۰۶ نفر جمعیت تحت حمایت کمیته امداد امداد شهرستان بوشهر هستند، گفت: این افراد سالانه خدمات مختلف حمایتی از کمیته امداد دریافت می کنند.

 

-->