پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/07/17 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1189096 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23426767
کد خبر : 173783 تاریخ ثبت : 1396/8/18 15:04 نظرات تایید شده : 3

خبر خوب برای بندر بوشهر

خلیج فارس: معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت:با اجرای پروژه افزایش عمق کانال دسترسی بندر بوشهر زمینه تردد کشتی های 50 هزار تنی در این بندر فراهم می شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ محمد رضا الله یار در گفت و گو با ایرنا در بوشهر افزود: اعتبار مورد نیاز افزایش عمق کانال دسترسی بندر بوشهر به طول 15 کیلومتر در سازمان بنادر و دریانوردی به مقدار یکهزارو 200 میلیارد ریال به تصویب رسیده است.

وی بیان کرد:عمق کنونی کانال دسترسی بندر بوشهربه دلیل عدم لایروبی مربوط به نگهداری به کمتر از 11.5 متر رسیده که برای تردد کشتی های با ظرفیت 50 هزار تن به عمق 14.5 متر افزایش می یابد.

وی یادآورشد: در شرایط کنونی تنها امکان تردد کشتی های زیر 30 هزار تن در بندر بوشهر وجود دارد.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت:یکی از دو طرح‌ تصویب شده لایروبی بندر بوشهرکانال مقابل مجتمع بندری نگین است که اعتبار اجرایی آن از منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی تامین شده و بزودی اجرایی می شود.

وی یادآور شد: بندر بوشهر دومین بندر کانتینری کشور است که با تکمیل پایانه کانتینری مجتمع بندری نگین ، میزان تخلیه و بارگیری کانتینر در این بندربه 2 برابر افزایش می‌یابد.

اله یار افزود:بندر بوشهر یکی از قدیمی ترین و مهم ترین بنادر در عرصه تجارت دریایی و بارگیری کالا در کشور بشمار می رود که سازمان بنادر و دریانوردی برای بازگشت این بندر به جایگاه تاریخی خود تمام تلاش خود را به کار گرفته است.

وی افزود: در راستای توسعه خدمات بندری در بوشهر، طرح بندری در مجتمع نگین اجرایی شده که با تکمیل آن تحول مهمی در این عرصه ایجاد خواهد شد.

الله یار اظهار داشت: برای ارتقا ایمنی بنادر و مقابله با بحران آتش‌سوزی در دریا، بنادر و سواحل کشور به شناور آتش‌خوار مجهز می‌شوند.