پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/04/30 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4072432 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/05/12 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1567704
کد خبر : 173741 تاریخ ثبت : 1396/8/18 13:46 نظرات تایید شده : 4

شهردار جدید کنگان: مردم از ما تغییرات بخواهند

خلیج فارس: شهرداری کنگان، چهارمین تجربه شهرداری رحیم جمالی است، شهرداری که سابقه سالها کار در دفتر فنی استانداری، ۵ سال شهرداری جم، معاونت اجرایی شهرداری بوشهر و شهرداری دیر را در کارنامه خدمتی خود دارد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ثلاث؛ اما کنگان امروز دچار مشکلات و مسایل فراوان و متعددی است و باید منتظر ماند تا مشخص شود، شهردارموفق و برنامه محور سالهای گذشته شهرهای استان بوشهر، در بندر کنگان چه کارنامه ای از خود بجای میگذارد.

جمالی در ابتدای سخنانش اظهار داشت: کنگان شهری رو به توسعه است و ما تلاش خواهیم کرد که این منطقه سالهای اینده تغییرات زیاد و هدفمندی را پذیرا باشد، تغییراتی که با اندیشه، تفکر، نقشه و پلان باشد.

http://salas.ir/wp-content/uploads/2017/11/%D8%B1%D8%AD%DB%8C%D9%85-%D8%AC%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%86.jpg

وی بیان کردند: مردم از ما، شهرداری کنگان را پاکدست ، منضبط ، با برنامه و اماده برای تغییرات مطالبه کنند. شهرداری که پروژه ها را با کیفیت و ارزان به اتمام می رساند و از دست و دل بازی در اجرای امور در آن اثری نیست .

وی ادامه داد: به زودی امور خدمات شهری و فضای سبز، جهت کارایی بیشتر و موثرتر با برگزاری مناقصه به بخش خصوصی واگذار میگردد؛ همچنین ترمیم نوارهای حفاری شده و آسفالت کوچه و خیابان های شهر به مناقصه رفته و با مشخص نمودن پیمانکار عملیات اجرایی اغاز میگردد .

رحیم جمالی شهردار کنگان اظهار داشت: جهت پاکیزگی شهر مخازن جدید زباله خریداری و در محلات شهر توزیع شده که این روند تا پوشش دادن تمام محلات شهر ادامه خواهد یافت و مشکل کمبود سطل زباله برطرف خواهد شد.

جمالی در خصوص توسعه فضای سبزشهری بیان کرد: به دلیل فقدان و پایین بودن سرانه فضای سبز شهری علاوه بر پارک های در دست احداث ساحلی، در حال طراحی و بررسی ایجاد چند پارک جدید در محلات هستیم؛ همچنین شهرداری در نظر دارد با توسعه مابقی پارک های موجود، به زیبا سازی شهر دامن زند که در براورد پیمان جدید فضای سبز این مهم پیش بینی شده است.

شهردار کنگان با اشاره به نخاله های شهری رها شده در معابر شهر گفت: نخاله های ساختمانی، زباله محسوب نمی شود و جمع آوری آن ها بر عهده ی شهردار نیست لذا از مردم شریف شهر استدعا داریم نخاله های ساختمانی را در کوچه و خیابان های شهر رها نکنند چرا که این عمل ما را از اهداف اصلی دور میسازد.

وی همچنین از تغییر در زیبا سازی و مبلمان شهر خبر داد و عنوان نمود: طی چند ماههای آینده المان های جدید با رویکرد هنر بومی کنگان و هنر مدرن در سطح شهر جانمایی و نصب می گردد و جای هنر در سطح شهر خالی نخواهد بود .

شهردار کنگان دلیل توقف پروژه بلوار امام حسین(ع) را فقدان نقشه های اجرایی کافی و به هنگام دانست وگفت: این بلوار با عرض مناسب، از محورهای شریانی شهر میباشد و در روانی ترافیک کل شهر و محلات مختلف نقش ممتازی دارد؛ در یک ماه گذشته این شهرداری با سرعت نسبت به طراحی نقشه های اجرایی مسیرها ی تند رو، کند رو، مسیر مخصوص عبور دوچرخه و ۴ دستگاه پل و… اقدام نمود که با تکمیل این مطالعات به زودی عملیات احداث بلوار آغاز می شود. وی در این خصوص ابراز امیدواری نمود و از بهره برداری بخش های زیادی از این پروژه تا پایان سال جاری خبر داد.

جمالی در پاسخ به سوال خبرنگار ثلاث مبنی بر اتمام نواقص پروژه کمربندی کنگان تصریح کرد: روشنایی کمربندی در حیطه ی اختیارات و وظایف شهرداری نیست و متولیان دیگری دارد ولی با این وجود شهرداری آمادگی دارد با متولیان امر همکاری نزدیکی داشته باشد.

 کلمات کلیدی خبر : کنگان رحیم جمالی