پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/07/17 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1265333 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23502983
کد خبر : 173583 تاریخ ثبت : 1396/8/16 15:06 نظرات تایید شده : 7

طرح دانشکده هنر و معماری بوشهر جایزه یونسکو گرفت+عکس

خلیج فارس: جایزه مذکور برای تشویق بخش خصوصی و به رسمیت شناختن نقش کلیدی آن در حفاظت از میراث فرهنگی منطقه در نظر گرفته شده است.

خلیج فارس: طرح دانشکده هنر و معماری خلیج فارس بوشهر جایزه آسیا-اقیانوسیه یونسکو ٢٠١٧ را به دلیل "ارائه طرحی نو در زمینه میراث فرهنگی و تاریخی” کسب کرد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ ساختمان دانشکده هنر و معماری خلیج فارس که در محله کوتی بافت تاریخی شهر بوشهر قرار گرفته، پس از مدتها سال گذشته با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد و یکی از اهداف آن باز زنده سازی این بافت تاریخی می باشد.

این طرح در ژوئن ٢٠١٧ توسط مهندسان مشاور ارگ بم به عنوان طرح و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر به یونسکو معرفی گردید که اخیراً توسط یونسکو به عنوان یک طرح برجسته انتخاب و جایزه گرفت.

جایزه مذکور برای حفاظت از میراث فرهنگی یونسکو (سازمان علمی و فرهنگی سازمان ملل) برای تشویق بخش خصوصی و به رسمیت شناختن نقش کلیدی آن در حفاظت از میراث فرهنگی منطقه در نظر گرفته شده است.

هیات داوران این جشنواره که از 9 متخصص بین المللی حفاظت از میراث فرهنگی تشکیل شده بود و به 43 طرح از 6 کشور شامل ایران، استرالیا، هند، چین، نیوزیلند و سنگاپور در بخش های مختلف جوایز و نشان های افتخار اعطا کردند.

"دونگ بیچ هان" رئیس هیات داوری و رییس واحد فرهنگی یونسکو در بانکوک می گوید: هیات ژوری تحت تأثیر طبیعت قهرمانانه پروژه های مرمت و باززنده سازی قرار گرفته، به خصوص طرح هایی که بر اهمیت حفاظت از میراثی که ریشه در کم قدرت ترین بخشهای جامعه دارد، تاکید کرده اند.

وی با اشاره به اینکه جایزه به ساختارهای جدید الاحداثی که در کنار توجه به بافت تاریخی، طرحی برجسته را ارائه می دهند اعطا می شود، گفته: سه پروژه در این خصوص شناخته شدند (دو طرح از چین و یک طرح از ایران) که بالاترین تعداد برندگان از سال ٢٠٠۵ و زمان آغاز این مسابقه بوده است.

به گفته وی، ساختمان دانشکده هنر و معماری بوشهر برای چالش طراحی شهری، با راه حلی مبتنی بر زمینه، پاسخی فراهم آورده که نشان دهنده درک درستی از گونه شناسی بومی در معماری است.کلمات کلیدی خبر : دانشکده معماری