پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 27705735 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23621465
کد خبر : 173371 تاریخ ثبت : 1396/8/15 16:58 نظرات تایید شده : 0

گفتگوی تلفنی وزیران دفاع ایران و عراق

خلیج فارس: وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در گفت‌و گوی تلفنی با وزیر دفاع عراق آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی را بررسی و بر همکاری و تلاش بیشتر برای نابودی کامل تروریست ها تاکید کرد.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایلنا؛ امیر سرتیپ امیر حاتمی در این گفت‌وگو، آزادسازی شهر القائم عراق و پیروزی‌های اخیر میدانی را به وزیر دفاع و ملت عراق تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد: به زودی امنیت در سراسر کشور عراق برقرار شود.

وی با بیان اینکه کاری که ارتش و مردم عراق انجام دادند در تاریخ مبارزات منطقه ثبت و ضبط خواهد شد، افزود: آمادگی خود را برای کمک به بازسازی عراق با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها اعلام می‌کنیم و شرایط لازم برای همکاری براساس تفاهمنامه‌ای که در سفر جنابعالی به تهران امضا شد، کاملا مهیاست.

حاتمی با اشاره به فرارسیدن ایام اربعین حسینی، از تلاش وافر وزیر دفاع و همه فرماندهان عراقی برای برقراری امنیت مراسم اربعین حسینی (ع) تشکر و قدردانی کرد.

وزیر دفاع عراق نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با تبریک انتصاب امیر حاتمی به عنوان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد :در این دوره شاهد توسعه همکاری های دفاعی بین دو کشور ایران و عراق باشیم.

سرلشکر عرفان محمود الحیالی پیروزی ارتش عراق بر تروریست های تکفیری را پیروزی همه ملت های منطقه دانست و تصریح کرد: این گروه های تروریستی موجب بی ثباتی و ناامنی در منطقه شدند و امیدواریم در آینده شاهد ریشه کن شدن این تروریست ها به طور کامل باشیم.

وی اظهار داشت: حمایت ها و پشتیبانی های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران در برقراری امنیت و ثبات در عراق و منطقه را هیچگاه فراموش نخواهیم کرد.

وزیر دفاع عراق در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایام پیاده روی اربعین حسینی تاکید کرد: به همه فرماندهان دستور داده ام که نهایت سعی و تلاش خود را برای برقراری امنیت زائرین به بهترین نحو به کار گیرند.

الحیالی در پایان این گفت و گوی تلفنی از امیر سرتیپ حاتمی برای سفر به عراق دعوت کرد.

 

کلمات کلیدی خبر : وزیردفاع عراق
-->