پویاسامانه

کد خبر : 173160 تاریخ ثبت : 1396/8/14 09:58 نظرات تایید شده : 0

BMW یک میلیون دستگاه از محصولات خود را برای رفع عیب فراخواند

خلیج فارس: شرکت خودروسازی بی‌ام‌و اعلام کرد، حدود یک‌ میلیون دستگاه از محصولات خود در آمریکای شمالی را به‌دلیل وجود دو مورد ریسک آتش‌سوزی برای رفع عیب فرا می‌خواند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ شرکت خودروسازی بی‌ام‌و اعلام کرد، حدود یک میلیون دستگاه از محصولات خود در آمریکای شمالی را به‌دلیل وجود دو مورد ریسک آتش‌سوزی برای رفع عیب فرامی‌خواند و ممکن است این فراخوان به کشورهای دیگر نیز گسترش یابد.

یکی از این فراخوان‌ها که به‌دلیل ایراد در سیستم سیم‌کشی قسمت گرمایش و سرمایش خودروها صورت می‌گیرد 670 هزار دستگاه از خودروهای سری 3 تولید سال‌های 2006 تا 2011 را شامل می‌شود.

فراخوان دوم نیز شامل 740 دستگاه از خودروهای تولید سال‌های 2007 تا 2011 می‌شود که سوپاپ هیتر آنها ممکن است زنگ بزند و در موارد نادر منجر به آتش‌سوزی شود. این فراخوان برخی از خودروهای مدل 128آی، سری‌های 5 و مدل‌های ایکس3، ایکس5 و زد4 را در بر می‌گیرد.

میشائیل ربستاک، سخنگوی شرکت بی ‌ام‌و گفت، این فراخوان‌ها حدود یک میلیون دستگاه خودرو را شامل می‌شود که تقریباً همه آنها در آمریکا و تقریباً 15 هزار دستگاه در کانادا به فروش رفته‌اند. وی گفت، این فراخوان ممکن است گسترش پیدا کند.

به‌گفته سخنگوی بی‌ام‌و: «ما در حال بررسی این مسئله هستیم که آیا ضرورت خواهد داشت که در آینده این فراخوان را به کشورهای دیگر گسترش دهیم یا نه».

بی‌ام‌وی گفته هردوی این فراخوان‌ها پس از نشست‌هایی با مسئولان سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا اعلام شده است.

نمایندگی‌های بی‌ام‌و موظفند در صورت نیاز قطعات معیوب و قسمت‌های دیگر احتمالی را جایگزین نمایند.

 

کلمات کلیدی خبر : فراخوان بی ام و
-->