پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43703277 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20950748
کد خبر : 172522 تاریخ ثبت : 1396/8/9 09:53 نظرات تایید شده : 0

تعامل صنعت با حوزه سلامت در کنگان تقویت شود

حسن حیدریخلیج فارس: سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: تعامل صنعت با حوزه سلامت در شهرستان کنگان تقویت شود.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از مهر؛ حسن حیدری صبح سه‌شنبه در نشست شورای اداری کنگان پس از اینکه به عنوان سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان این شهرستان معرفی شد، بر لزوم همکاری مجموعه نهادهای شهرستان و به خصوص صنعت منطقه با متولیان حوزه سلامت شهرستان کنگان تاکید کرد و اظهار داشت: معتقدیم که هرگاه حوزه سلامت به خطر می‌افتد، صنعت و اقتصاد به نحوی بیشترین ضرر را متحمل می شوند.

وی خاطرنشان کرد: بیمارستان امام خمینی کنگان در سال ۸۰ برای جمعیت آن زمان یعنی ۲۵ هزار نفر تاسیس شده بود. آمار مراجعین به بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان در سال ۹۵، یک میلیون و ۱۶۸ هزار نفر بوده است و این در شرایطی است که جمعیت شهرستان کنگان در سال گذشته، حدودا ۱۰۷ هزار نفر اعلام شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان ادامه داد: این موضوع بیانگر آن است که به خاطر حضور صنعت در منطقه، تعداد مراجعین به حوزه سلامت شهرستان، افزایش بسیار عجیبی یافته است. درصد بسیار بالایی از مراجعین ما در حوزه سلامت شهرستان کنگان مربوط به خانواده بزرگ صنعت هستند.

حیدری افزود: با توجه به این میزان از تراکمِ مراجعین به بیمارستان و حوزه سلامت شهرستان کنگان، می‌طلبد که صنعت نیز برای تعامل و کمک جدی‌تر، همکاری بیشتری با ما داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه حوزه سلامت و صنعت منطقه، دو مقوله به هم تنیده، تفکیک ناپذیر، مرتبط و به شدت روی همدیگر تاثیرگذار هستند، تاکید کرد: صنعت منطقه باید در اولویت و اهم برنامه‌های خود، حوزه سلامت شهرستان کنگان را ببینند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت: از زمان حضور صنعت در منطقه جنوب استان بوشهر، کمک خوبی به حوزه بهداشت و درمان شهرستان کنگان شده است که از این بابت تشکر می کنیم ولی انتظار ما از متولیان صنعت بیش از این است و توقع همکاری و تعامل بیشتری به حوزه سلامت شهرستان کنگان برای ارتقا سطح کمی و کیفی آن داریم.

حیدری گفت: استقرار صنعت بزرگ و ملی نفت و گاز در جنوب استان بوشهر، ده ها و صدها فرصت و منفعت کم نظیر را ایجاد کرده است. در کنار همه این فرصت‌ها و منفعت‌ها، طبیعی است که تبعاتی نیز در منطقه به خاطر استقرار صنعت ایجاد شود که البته می‌توان بخشی از آن را نیز با تقویت حوزه سلامت مناطق پیرامونی کاهش داد.