پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21590178 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19954640
کد خبر : 172459 تاریخ ثبت : 1396/8/8 17:45 نظرات تایید شده : 0

مهلت جدیدی به باشگاه‌های ایران داده نشده است

خلیج فارس: مهلت اخذ مدارک حرفه ای‌گری باشگاه‌های فوتبال به پایان رسیده‌ اما باشگاه‌های ایرانی این شانس را دارند که در مهلت بررسی مدارک از سوی کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای، نسبت به تکمیل مدارک اقدام کنند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ در حالی که مهلت قانونی اخذ مدارک حرفه‌ای‌گری باشگاه‌های فوتبال ایران برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا رسما به پایان رسیده، بر اساس تصمیم سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال باشگاه‌ها می‌توانند تا پایان بررسی مدارک از سوی کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ، هم‌چنان نسبت به رفع نقص مدارک خود اقدام کنند.

خبرهای رسیده از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال حاکی از آن است که چهار باشگاه نفت، تراکتورسازی، استقلال و پرسپولیس تا ظهر امروز نسبت به ارائه مدارک خود در کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای اقدام کرده‌اند اما هنوز نقص‌هایی جدی در مدارک ارائه شده وجود دارد به گونه ای که سازمان لیگ و کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای حذف حداقل یکی از این نمایندگان فوتبال ایران را قطعی می‌دانند.

با پایان یافتن مهلت قانونی ارائه مدارک حرفه‌ای‌گری، کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای بر اساس قانون باید در مهلت ۴ روز نسبت به بررسی این مدارک و ارائه گزارش به کنفدارسیون فوتبال آسیا اقدام کند اما به نظر می‌رسد که این کمیته بر خلاف رویه معمول به باشگاه‌های ایرانی این اجازه را داده تا در طول مدت بررسی مدارک این باشگاه‌ها، همچنان نسبت به دریافت مدارک جدید و برطرف کردن نقایص آنها اقدام کند.

بر این اساس باشگاه‌های چهارگانه ایرانی که شانس حضور در لیگ قهرمانان آسیا را دارند، هم‌چنان مهلت چهار روزه‌ دیگری را برای تکمیل مدارک‌شان خواهند داشت.

یک منبع آگاه در فدراسیون فوتبال ایران ضمن رد مهلت ۸ روزه برای دریافت مدارک به ایسنا گفت: در طی روزهای گذشته فشارهای زیادی به سازمان لیگ برای عدم سخت گیری در موضوع تعیین صلاحیت ها وارد شده است اما به طور قطع فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تن به سند سازی در این پروسه نخواهند داد.

وی افزود: کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای در مهلت چهار روزه بررسی مدارک باشگاه‌ها، همچنان نسبت به رفع نقص و دریافت مدارک تکمیلی باشگاه‌های مذکور اقدام خواهد کرد، اما این به معنی تایید صلاحیت و رفع مشکل نخواهد بود چرا که مدارک ارائه شده نقص‌های جدی دارد.

به گزارش ایسنا، به نظر می‌رسد باشگاه های ایرانی در طی روزهای گذشته به شدت از سوی طلبکاران خود تحت فشار بوده‌اند به نوعی که برخی از آنها اصطلاحا با خفت‌گیری به دنبال تحمیل شرایط خود به این باشگاه ها بوده‌اند. بر این اساس کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای امکان تکمیل مدارک در مهلت موجود برای بررسی مدارک را به باشگاه ها داده تا آنها فرصت بیشتری برای رفع نقایص داشته باشند.

به نظر می‌رسد که حذف باشگاه نفت از لیگ قهرمانان آسیا قطعی است، اما در میان سه باشگاه دیگر، استقلال تهران بدترین وضعیت را دارد. حال باید دید که در مهلت جدید آیا باشگاه‌ها نسبت به رفع مشکلات و احتمال حذف از لیگ قهرمانان آسیا اقدام می‌کنند یا خیر؟

 

کلمات کلیدی خبر : باشگاه فوتبال
-->