پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/09/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2703815 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 31515690
کد خبر : 172137 تاریخ ثبت : 1396/8/6 19:52 نظرات تایید شده : 19
در پی اعتراض والدین؛

موسسه آموزشی یا بازار درآمدزایی از دانش‌آموزان بوشهری/ بازرسان آموزش‌وپرورش: تخلفات پیگیری می‌شود

خلیج فارس: قیمت های شعبه یک موسسه آموزشی مطرح در بوشهر باعث تجمع برخی والدین دانش آموزان در محل فعالیت آن و حضور بازرسان آموزش و پرورش استان شد.

خلیج فارس: قیمت های شعبه یک موسسه آموزشی مطرح در بوشهر باعث تجمع برخی والدین دانش آموزان در محل فعالیت آن و حضور بازرسان آموزش و پرورش استان شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ والدین با اشاره به اینکه قیمت آزمون ها و خدمات جانبی این موسسه معروف را از مرکز اصلی اش در تهران به دست آورده اند، می گویند: نرخ های این موسسه در بوشهر بالاتر و حتی دو برابر قیمت های اعلامی از سوی تهران است، اما وقتی درباره دلیل این اختلاف قیمت سوال می شود، ادعاهایی نظیر ویژه بودن خدمات پشتیبانی دانش آموزان و حتی کیفیت بالاتر عملکردشان نسبت به شعبه اصلی مطرح می شود که با توجه به میزان قبولی های موسسه ... در تهران و بوشهر واقعی نمی باشد.

وی افزود: این موسسه که نان شهرت مرکز اصلی اش در تهران را می خورد، مثلا برای دانش آموزان پایه ششم که دارای 23 آزمون به همراه خدمات پشتیبانی، آزمون حضوری و کتاب می شود، 770 هزار تومان مصوب کرده، اما در بوشهر از والدین تا یک میلیون و 100 هزار تومان هم اخذ می گردد.

یکی دیگر از والدین هم با اشاره به اینکه سه سال پسرش در این موسسه آموزشی نام نویسی می کند و هدفش راهیابی به مدرسه تیزهوشان و مهارت تست زنی بوده، می گوید: اخیراً از قیمت های اصلی موسسه اطلاع پیدا کرده و زمانی که با مسئولان شعبه بوشهر در میان گذاشتم، قبول کردند با همان نرخ با بنده محاسبه کنند، اما من اصرار دارم هزینه های اضافه ای که طی سال های گذشته هم پرداخت کرده ام، بازگردانده شود.

یکی دیگر از والدین دانش آموزان هم نسبت به اینکه موسسه آموزشی مذکور حاضر به اعلام ریز هزینه هایش در قرارداد ثبت نام دانش آموزان نیست می گوید: همین موضوع باعث ابهاماتی در اذهان والدین دانش آموزان و مستمسکی برای اخذ هزینه بالاتر از مردم شده است، طوری که موسسه آموزشی به بازار و محل درآمدزایی تقلیل یافته است.

پدر یکی از دانش آموزان هم نسبت به متفاوت بودن قیمت ها برای دانش آموزان یک پایه در این موسسه معترض بوده و دلیل چنین موضوعی را اطلاع برخی والدین از نرخ های اصلی می داند.

حضور بازرسان آموزش و پرورش در موسسه آموزشی معروف

با درخواست والدین معترض به قیمت های گزاف این موسسه آموزشی، خبرنگار «خلیج فارس» در محل آموزشگاه حضور یافت تا این موضوع را منعکس کند.

با توجه به اینکه آموزش و پرورش بر عملکرد این موسسات نظارت می کند، با پیگیری خبرنگار ما، همزمان با حضور والدین معترض، بازرسانی از آموزش و پرورش استان و شهرستان هم در این موسسه حضور یافتند و نشستی مشترک برای شنیدن اعتراضات برگزار شد.

ابتدا مدیر این موسسه که همزمان با ورود بازرسان در محل کارش حضور یافت، به ارائه توضیحاتی درباره خدمات این موسسه پرداخت و در اظهاراتی تفاوت هزینه ها با تهران را ناشی از بازه عملکرد این موسسه و نیز درخواست والدین برای راهیابی فرزندان شان به مدارس تیزهوشان دانست که منجر به فعالیت و برنامه های بیشتر می شود.

همزمان بازرسان آموزش و پرورش هم که به نظر می رسد این توضیحات را قانع کننده نمی دانند، پرسش هایی مطرح کردند که عمدتاً درباره ابهامات موجود بر سر هزینه های دریافتی این موسسه بود.

نهایتاً طی صورتجلسه ای مقرر شد بازرسان آموزش و پرورش قیمت های اعلامی از سوی مدیر موسسه معروف را از تهران استعلام کرده، ضمن اینکه وی باید به چهار پرسش پاسخ دهد تا آن زمان تصمیم گیری شود؛ نخست اینکه آیا علاوه بر آزمون، خدمات دیگر موسسه اجباری است؟ دوم درباره اطلاع دقیق والدین از ریز قیمت ها و امضای قرارداد در این خصوص است، سوم اینکه مبلغ 30 هزار تومان تنها شامل آزمون های موسسه می شود یا خدمات دیگر نظیر پشتیبان را در بر می گیرد و چهارم اینکه موسسه می تواند راساً نرخ های خاص خود مصوب کند یا خیر؟

مدیر این موسسه نیز به دلیل آنچه سفر کاری به تهران دانست، خواستار فرصت تا 15 آبان ماه برای ارائه پاسخ هایش به آموزش و پرورش شد.

والدین نیز از حضور و پیگیری دقیق بازرسان آموزش و پرورش در محل رضایت داشته و ابراز امیدواری کردند پاسخ مدیر موسسه به پرسش ها بتواند زمینه عملکرد صحیح تر آن و خودداری از قیمت های بالاتر از نرخ مصوب را فراهم کند.

والدین دانش آموزان با موسسات آموزشی قرارداد امضا کنند

در همین خصوص مدیر مدارس و موسسات غیردولتی آموزش و پرورش استان ضمن تشکر از پیگیری خبرنگار «خلیج فارس» درخصوص انعکاس این موضوع تاکید کرد: در موسسات آموزشی تنها آزمون اجباری است و سایر خدمات با ریز قیمت باید بصورت اختیاری و با میل والدین دانش آموزان باشد.

غلامرضا طراوت تاکید کرد: از والدین درخواست داریم در مراجعه به چنین موسساتی حتماً قرارداد امضا کرده که در آن خدمات شامل آزمون ها برای دانش آموزان و موارد جانبی به همراه هزینه ذکر شده باشد و صرفاً به پرداخت پول اکتفا نکنند.

وی از افزایش حضور بازرسان آموزش و پرورش در موسسات آموزشی خصوصاً در شهرهای بوشهر و برازجان برای نظارت بر عملکرد آنها طی هفته آینده خبر داد.

 کلمات کلیدی خبر : موسسه آموزشی