پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 48453990 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 25689033
کد خبر : 170911 تاریخ ثبت : 1396/7/26 11:23 نظرات تایید شده : 4
ماجرای تکراری در سایه غفلت نفتی‌ها

بازهم تجمع کارگران پارس جنوبی برای دستمزد+عکس

خلیج فارس: فرماندار کنگان هم می گوید: کارفرما هزینه ها را پرداخت کرده، اما شرکت های پیمانکاری به موقع مطالبات کارگران خود را نمی پردازند.

خلیج فارس: در ماههای اخیر تجمع کارگران فازهای پارس جنوبی خصوصا نیروهای پیمانکاری برای دریافت حقوق شان آن هم پس از چندین ماه تکراری شده است، اما عزم و اراده ای برای رسیدگی جدی به حق و حقوق این گروه دیده نمی شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در تازه ترین رویداد در این خصوص، صبح روز چهارشنبه رخ داد که کارگران فاز 22-24 پارس جنوبی مستقر در منطقه تمبک کنگان در اعتراض به تاخیر در پرداخت حقوق خود مقابل ورودی این فاز تجمع کردند.

این کارگران که دو هفته پیش هم درهمین خصوص تجمع کرده بودند، در شرکت پیمانکاری شاغلند و به پرداخت نشدن حقوق خود از تیرماه معترض می باشند.

آنها یادآور شدند: با توجه به اینکه خانواده اغلب آنها در شهرهای دیگر ساکن بوده و چشم انتظار انتقال پول برای گذراندن زندگی شان هستند، این تاخیر، باعث مشکلات زیادی برای زندگی روزمره شان شده است.

پیمانکار پول را گرفته، اما حقوق کارگران را نداده!

در همین خصوص، فرماندار کنگان به خبرگزاری ایرنا گفته: مدیریت ناکارامد برخی از شرکت های پیمانکاری در فازهای پارس جنوبی باعث شده تا کارگران برای احقاق حقوق خود مجبور به تجمع شوند.

عبدالنبی یوسفی افزود: در پارس 2 که در شهرستان کنگان قرار دارد، حدود 21هزار نفر شاغل هستند که از این تعداد، حدود شش هزار نفر مربوط به فازهای 22 - 24 می باشد که امروز در آن تجمع رخ داد.

وی با اشاره به اینکه 19 شرکت پیمانکاری در تاسیسات گازی شهرستان کنگان فعالیت دارند، افزود: هفته گذشته نیز کارگران فازهای یادشده در اعتراض به تاخیر در پرداخت حقوق تجمع کردند و بررسی ها نشان می دهد که کارفرما هزینه ها را پرداخت کرده، اما شرکت های پیمانکاری به موقع مطالبات کارگران خود را نمی پردازند.

به گفته وی، درخصوص اتفاقات پیش آمده، با حضور کارفرما در جمع معترضین و قول پرداخت حقوق کارگران تا هفته آینده، این تجمع پایان یافت.

 کلمات کلیدی خبر : تجمع پارس جنوبی کنگان