پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 26759963 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 11937494
کد خبر : 170081 تاریخ ثبت : 1396/7/20 21:26 نظرات تایید شده : 0

حتی مخالفان برجام هم خواهان حفظ آن شدند

خلیج فارس: با قطعی شدن تصمیم ترامپ مبنی بر عدم صدور تاییدیه برجام، بحث و جدل میان سیاستمداران آمریکایی درباره سرنوشت برجام بالا گرفته است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فرارو؛ چندین نماینده کنگره از حزب دموکرات که سابقا در دوره اوباما با توافق هسته‌ای مخالفت کرده بودند، اکنون رئیس جمهور آمریکا را به حفظ برجام ترغیب می‌کنند. 
 
این خبرگزاری با اشاره به تصمیم ترامپ برای عدم تایید برجام، این تغییر در موضع نمایندگان مخالف برجام را بیانگر "نگرانی‌های عمیق" میان قانونگذاران آمریکایی دانست. 
 
«الیوت انگل»، نماینده نیویورک در کنگره و نیز عضو ارشد کمیته روابط خارجی، که دو سال پیش علیه برجام رأی داده بود، در یک جلسه استماع روز چهارشنبه گفت: "منافع آمریکا با حفظ توافق هسته‌ای و اجرای شدید آن جهت حصول اطمینان مبنی بر عدم تخطی ایران از مفاد برجام به بهترین نحو تامین می‌شود."
 
این نماینده افزود: "لغو توافق، نشانه خطرناکی به متحدان و دشمنان ارسال خواهد کرد. ما نیاز داریم که با متحدان و شرکایمان درباره برنامه مشترک‌مان که نظام ایران را مسئول کند، کار کنیم. نه اینکه آمریکا را از نزدیک‌ترین دوستان‌مان در سراسر جهان جدا کنیم. "
 
دیگر نماینده‌ای که با برجام مخالف بود، «برد شرمن» است. او ادعا می‌کرد که برجام به ایران ده‌ها میلیارد دلار به ارمغان آورده است. این نماینده نیز اکنون خواهان حفظ برجام است. وی معتقد است که در صورت لغو برجام، ایران از محدودیت‌های توافق آزاد خواهد شد.
 
سناتور «بن کاردین»، دموکرات ارشد در کمیته روابط خارجی، یکی از چهار سناتور دموکرات بود که با برجام مخالفت کرد. اکنون اگرچه نگرانی هایی درباره نحوه مهار ایران در آینده توسط توافق دارد، اما مخالف لغو برجام است. 
 
شایان ذکر است که هفته گذشته ۱۸۰ دموکرات کنگره طی نامه‌ای از ترامپ خواسته بودند، پای‌بندی ایران به توافق را تا زمان "تولید مدرک از نقض مادی توسط ایران" تایید کند.
 


کلمات کلیدی خبر : آمریکا مخالفان برجام