پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/06/03 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4619767 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20490631
کد خبر : 169543 تاریخ ثبت : 1396/7/17 22:43 نظرات تایید شده : 10
اتفاقی که "تست سیستم" عنوان شد!

برداشت ناگهانی از حساب‎های موسسه نور، بوشهری‌ها را نگران کرد

خلیج فارس: پیامک برداشت از حساب مشتریان موسسه مالی اعتباری نور، نگرانی مشتریان آن در سراسر کشور از جمله بوشهر را در پی داشت.

خلیج فارس: پیامک برداشت از حساب مشتریان موسسه مالی اعتباری نور، نگرانی مشتریان آن در سراسر کشور از جمله بوشهر را در پی داشت.

به گزارش «خلیج فارس»؛ عصر دوشنبه بود که مشتریان این موسسه دارای مجوز از بانک مرکزی پیامک هایی مبنی بر کسر از حساب های خود را دریافت کردند که عمدتا ارقام آن چند ده میلیون تومانی بود.

این موضوع به سرعت میان سپرده گذاران باعث نگرانی و ابهام شد، هرچند طی هفته های اخیر زمزمه هایی درباره تعدیل نرخ سودهای این موسسه مطرح بود.

براین اساس، مشتریان موسسه نور در بوشهر و شهرهایی نظیر گناوه، برازجان و کنگان تنها اقدام ممکن در ساعت غیراداری را حضور در مقابل شعب این موسسه دانستند تا شاید توضیح و پاسخی دریافت کنند.

برخی از مشتریان موسسه مالی و اعتباری نور در شهر بوشهر که مقابل یکی از شعبات آن تجمع کرده بودند، به خبرنگار «خلیج فارس» گفت: دریافت این پیامک موجب نگرانی ما شد و فکر کردیم موجودی حسابمان برداشت شده است.

وی ادامه داد: این اتفاق موجی از نگرانی را در میان مشتریان موسسه مالی و اعتباری نور ایجاد کرد و به همین دلیل برای روشن شدن وضعیت موجودی حساب خود در مقابل شعبه آن تجمع کردند که با توضیحات مسئولان موسسه و بازگردانده شدن موجودی به حساب ها، این تجمع خاتمه یافت.

 پول به حساب مشتریان برگشت

روابط عمومی موسسه مالی اعتباری نور ساعتی پس از پیامک کسر موجودی مشتریان اعلام کرد: مشکلات فنی و تست سامانه جدید بانکی دلیل اشتباه برداشت از حساب مشتریان بوده است.

براساس این اطلاعیه؛ بدین منظور برای تعداد محدودی از مشتریان حساب جدید افتتاح و موجودی حساب پیشین به حساب جدید منتقل شد که باید گفت هیچ ‌گونه نگرانی بابت این رخداد وجود نداشته و در اسرع وقت سپرده آنان جابه جا و به حساب قدیم بازگردانده خواهد شد.

متعاقب این اطلاعیه، پیامک دیگری به مشتریان موسسه نور ارسال شد که حکایت از برگشت مبلغ کسر شده بود.

نمونه پیامک برداشت و واریز مجدد از حساب سپرده گذاران موسسه نور

به هر روی، شاید توضیحات موسسه مالی و اعتباری نور درست باشد و این اتفاقات ناخواسته بوده، اما بهتر بود قبل از هرگونه نقل و انتقال در حسابهای شهروندان، این موسسه با ازسال پیامکی، مشتریان خود را در جریان اقدام مذکور قرار می داد تا شاهد برداشت غیرمنتظره و نگرانی مردم نباشیم، چرا که برخی بیم آن داشتند که برای این موسسه مالی مجاز هم گرفتار مشکل موسسات غیرمجاز شده است.

با این حساب، پیش بینی می شود روز سه شنبه شعب این موسسه روز کاری شلوغ و پرتنشن را در پیش داشته باشند.

 کلمات کلیدی خبر : موسسه نور