پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/06/03 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4625237 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20496094
کد خبر : 169222 تاریخ ثبت : 1396/7/15 20:15 نظرات تایید شده : 6
در دانشگاه تهران؛

واکنش روحانی به محدودیت‌های جدید برای رییس دولت اصلاحات

خلیج فارس: حسن روحاني كه گويي تازه روي دور حرف‌هاي داغش افتاده اين‌بار به احضارهاي برخي افراد آن هم از يك جناح خاص اشاره دارد: «شايد بعضي دستگاه‌ها بيكارند، ناچارند يك عده‌اي را دم به ساعت احضار كنند. يك جناحي از اول انقلاب ديوارش كوتاه ساخته شده است. نمي‌دانم جريان چه بوده است.»

http://79.175.173.239/MediaCo/CustomerData/Images/News/88b842f0-23c0-43ff-85a1-1f72701a37e1.jpgخلیج فارس: حسن روحاني، مراسم آغاز سال تحصيلي دانشگاه‌ها را فرصت مناسبي يافت تا به مهم‌ترين مسائل و موضوعات روز كشور بپردازد؛ از عرصه سياست داخلي گرفته كه معتقد است فضاي نقد به خوبي در آن شكل نگرفته و از اساتيد دانشگاه‌ها مي‌خواهد فضايي آزاد براي آن به وجود بياورند تا عرصه سياست خارجي كه با وجود همه سنگ‌اندازي‌هاي رييس‌جمهوري امريكا معتقد است كه در مذاكرات هسته‌اي و در توافق برجام به مواردي و منافعي رسيده‌ايم كه غيرقابل بازگشت است و هيچ كس نمي‌تواند آن را برگرداند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ او البته انتقاداتي را هم از برخي اتفاقات چند روز اخير مطرح مي‌سازد و آن اعمال محدوديت‌هاي جديد عليه رييس دولت اصلاحات است. آنجا كه در رداي معترض به اين تصميم مي‌پرسد: «اگر كسي «تكرار» كند كه مردم پاي صندوق بيايند، بايد تنبيه شود؟» و در ادامه اعتراض خود به احضارهاي برخي افراد آن هم از يك جناح خاص اشاره مي‌كند و مي‌گويد: «شايد بعضي دستگاه‌ها بيكارند، ناچارند يك عده‌اي را دم به ساعت احضار كنند. يك جناحي از اول انقلاب ديوارش كوتاه ساخته شده است.»

او البته تنها به اين جمله بسنده نمي‌كند بلكه اين اتفاق را تكراري خوانده و مي‌پرسد: «چند بار بايد تجربه كنيد؟» و در ادامه هشدار مي‌دهد: «بگذاريد يك رقابت سالم در جامعه ما باشد انحصار در همه‌چيز خطرناك است. همه را تشويق به نقد كنيم. نقد بايد مخصوصا در دانشگاه آزاد باشد. اگر استاد يا دانشجويي نقدي دارد كه مورد پسند من نباشد بايد تشويق شود چون او نظر خود را گفته است.»

حسن روحاني كه گويي تازه روي دور حرف‌هاي داغش افتاده همچنان به نقد خود ادامه مي‌دهد و اين‌بار به احضارهاي برخي افراد آن هم از يك جناح خاص اشاره دارد: «شايد بعضي دستگاه‌ها بيكارند، ناچارند يك عده‌اي را دم به ساعت احضار كنند. يك جناحي از اول انقلاب ديوارش كوتاه ساخته شده است. نمي‌دانم جريان چه بوده است.»

از هفته گذشته خبرهایی درباره اعمال محدودیت های جدید برای رییس جمهور اصلاحات منتشر شد و وقتی از سوی برخی رسانه های منتسب به اصولگرا تکذیب گردید، سید محمد انجام وکیل رییس دولت اصلاحات با اشاره به انتشار اخبار ضد و نقیض در رسانه‌ها گفت: اخیراً برگه‌هایی منتسب به یک مرجع قضایی به رویت آقای خاتمی رسیده که حاکی از اعمال برخی محدودیت‌ها به لحاظ عدم حضور ایشان در مجالس عمومی است.

وکیل سید محمد خاتمی خاطرنشان کرد: در ایام گذشته و حتی اخیرا برگه‌هایی با ذکر موضوع لزوم عدم شرکت و حضور جناب آقای خاتمی در فلان مجلس و یا دیدار با شخص ارائه شده است؛ ولی اخیرا برگه‌ای به منزل ایشان ارسال و به رویت ایشان رسیده که طی آن از تاریخ اول مهرماه ممنوعیت حضور جناب آقای خاتمی در مراسم عمومی سیاسی، فرهنگی و تبلیغی به مدت سه ماه الزامی است. در این برگه قید شده بود که این دستور به تقاضا و صلاحدید برخی نهادهای امنیتی صادر شده است.

همچنین رضا باقری دیگر وکیل سید محمد خاتمی هم به خبرگزاری ایلنا بیان داشت: حسب قانون آئین دادرسی کیفری این قبیل دستورات متعاقب تشکیل پرونده قضایی می‌بایست صادر شود لیکن در این موارد دادستان به استناد اختیارات خود در جلوگیری از وقوع جرم بدون تشکیل پرونده قضایی مبادرت به این امر کرده است؛ لذا به نظر می‌رسد این دستور از منظر حقوقی قرار یا حکم تلقی نمی‌شود و عملاً نمی‌توان از طرق قانونی به آن اعتراض کرد.

وی افزود: اگر برخی رسانه‌ها در روزهای اخیر به نقل از یک منبع آگاه اساس خبر را تکذیب کرده‌اند، اما شایسته است مقام‌های مسئول در این ارتباط اطلاع‌رسانی کنند. همچنین از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به خصوص کمیسیون‌های امنیت ملی و قضایی مجلس و دولت محترم انتظار می‌رود با تقدیم طرح و یا لایحه‌ای نسبت به تفسیر این حدود اختیارات دادستان  اقدام نمایند.

 کلمات کلیدی خبر : حسن روحانی