پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/06/03 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4624805 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20495663
کد خبر : 169215 تاریخ ثبت : 1396/7/16 01:19 نظرات تایید شده : 2
موسساتی که برای مردم دردسرساز شدند

تجمع شبانه سپرده‌گذاران بوشهری «آرمان» مقابل «ملل»+تصاویر

خلیج فارس: تجمع کنندگان نسبت به بخشنامه پرداخت مطالبات شان تا سقف 3 میلیون تومان توسط موسسه مالی و اعتباری ملل که مسئولیت بدهی موسسه آرمان را متقبل شده، اعتراض خود را اعلام کردند.

خلیج فارس: تعدادی از سهامداران موسسه مالی و اعتباری آرمان، شنبه شب در مقابل شعبه موسسه مالی و اعتباری ملل بوشهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ این تجمع کنندگان که تعداد آنان حدود 70 نفر تخمین زده می شد، نسبت به بخشنامه پرداخت مطالبات شان تا سقف 3 میلیون تومان توسط موسسه مالی و اعتباری ملل که مسئولیت بدهی موسسه آرمان را متقبل شده، اعتراض خود را اعلام کردند.

تجمع‌کنندگان خواهان پرداخت تمامی مطالبات خود بوده و معتقدند که این مبلغ ناچیز، مشکلی از مشکلات آنان را رفع نمی‌ کند.

همزمان با حضور این شهروندان، در شعبه موسسه ملل نیز باز بوده و برخی سپرده گذاران در داخل شعبه نشستند.

از خردادماه امسال که حساب سپرده گذاران موسسه آرمان (تعاونی وحدت) از سوی بانک مرکزی مسدود شد و جزو موسسات غیرمجاز قلمداد گردید، موجی از اعتراضات سپرده گذاران آن همه استان ها از جمله بوشهر را در بر گرفت که سه شعبه در مرکز استان و یک شعبه در شهر برازجان دارد.

از آن زمان بارها به سپرده گذران موسسه آرمان وعده پرداخت وجوه شان داده شد تا اینکه اخیرا از سوی بانک مرکزی، موسسه ملل متولی این کار شد.

به شعبه موسسه ملل هجوم نیاورید

سرپرست موسسه ملل در بوشهر با اشاره به تجمع اعتراضی برخی سپرده گذاران «آرمان» مقابل شعبه موسسه شان به «خلیج فارس» گفت: این موسسه براساس اختیارات و منابعی که توسط بانک مرکزی تعیین شده، فعلا برای پرداخت سپرده گذاران تا سقف 3 میلیون تومان آمادگی دارد.

امین دهقانی فرد افزود: موسسه ملل نقشی در اتفاق پیش آمده برای موسسه آرمان نداشته و با تصمیم بانک مرکزی و قوه قضائیه قرار است مقدمات پرداخت وجوه سپرده گذاران آن موسسه تا سقف تعیین شده را فراهم نموده، سپس با کارشناسی اموال موسسه آرمان و دریافت نقدینگی بیشتر، مراحل بعدی پرداخت ها هم صورت می گیرد، از این رو تقاضا داریم مقابل این موسسه تجمع نشده و هجوم نیاورند، از این رو براساس برنامه زمان بندی اعلام شده، سپرده گذاران آرمان برای تشکیل پرونده به شعبه ملل مراجعه کنند.

گرفتاری 10 هزار بوشهری در موسسه آرمان

پیش از این و در تجمعات تابستانی سپرده گذاران موسسه آرمان، مدیر جذب سرمایه استانداری بوشهر گفته بود که 10 هزار بوشهری گرفتار ماجرای موسسه آرمان شده اند.

امان الله شجاعی اظهار داشت: در استان ما بین 180 تا 200 میلیارد تومان توسط مشتریان در مؤسسه مالی آرمان سپرده گذاری شده که 80 درصد رقم سپرده ها زیر 10 میلیون تومان می باشد.

به گفته وی، این مؤسسه در استان چهار شعبه دارد که سه تا در شهر بوشهر (در خیابانهای سنگی، بهمنی و بازار) و یکی از هم در برازجان واقع است.

در این زمینه
گرفتاری 10 هزار بوشهری در ماجرای موسسه «آرمان»