پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/04/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 673092 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 11321825
کد خبر : 169151 تاریخ ثبت : 1396/7/15 13:44 نظرات تایید شده : 5
پیمان زند

هیاهوی جوانمردی در ایرانجوان معنا شد

بعضی وقتها هر کاری می کنی سرانجامش خوب نمی شود که نمی شود. مثل دونده ای که با قدرت از خط استارت شروع می کند ولی هرچه تلاش می کند به خط پایان نمی رسد و یا مثل کابوس نیمه شبی که هیولای دهشتناکی شما را در عالم خواب دنبال می کند و شما هر چه تلاش می کنید فریادی بزنید هیچ صدایی از مجرای گلویتان خارج نمی شود و هر چقدر می دوید باز هم سرجایتان هستید و هیولا لحظه به لحظه به شما نزدیک و نزدیکتر می شود.

حال و روز این روزهای سعید مفتخر سرمربی اسبق ایرانجوان، تعریف دقیق جمله ی «گاهی نمی شود که نمی شود که نمی شود» است. از درگیری نامبارک هواداران و سهامداران در روزهای گرم تابستان تا سهم خواهی سهامداران قدیم با سهامدران جدید و زیر سایه ی این درگیری ها بود که یکی یکی بازیکنان خوب ایرانجوان خودشان را از این مخمصه خارج می کردند و یکهو خبر رسید که نیمار جنوبی (مهدی قائدی) سر از استقلال تهران درآورده و بقیه هم هر کدام چمدانشان را می بستند و به آفتاب فردا دلخوش می کردند و بزرگان ایرانجوان نیز همچنان گرفتار حفظ میز و صندلی و هزاران درد نگفته ی دیگر بودند که به راحتی می شد روزهای سخت را برای آینده این تیم ترسیم کرد.

https://ptfbu.com/Lianidea-files/news/delgarmmmmm.jpg

در همین به هم ریختگی ها و آشوب ها بود که سعید مفتخر در ثانیه ها و لحظه های واپسین نقل و انتقالات به عنوان سرمربی معرفی شد و تیم بحران زده و خسته ایرانجوان را تحویل گرفت، هرچه تلاش می کرد طبیعی هم بود که هیچ نتیجه ای نگیرد.

اما شاه بیت رفتار این سرمربی در بازی با خونه به خونه بابل رقم خورد. سرمربی دیروز به عنوان مربی روی نیمکت ایرانجوان نشست. حرکتی که در هیچ جای دنیا تعریف نشده و تنها ریشه در فرهنگ ناب جنوبی دارد. او که از دریا بخشندگی و طراوات را آموخته بود و از کلاس بزرگانی همچون درویشی، مرحوم مصلح و زنده یادان برزین و خرسند و تمجیدی و هزاران معلم عاشق فوتبال هر آنچه آموخته بود را در بابل به صحنه نمایش گذاشت، در حالیکه در حال و هوای این روزهای فوتبال کشورمان به محض اینکه خبری از تعویض سرمربی روی خروجی سایت ها مخابره می شود، مصاحبه های سرمربی و مدیر عامل علیه همدیگر آغاز می شود و حسابی از خجالت یکدیگر بیرون می آیند و دلالان هم از فرصت استفاده می کنند و خوشحال و شادمان، بازیکن جابه جا کرده و مربی جدید می آورند و می برند تا این دایره ی بی اخلاقی کامل و کاملتر شود.

ولی سعید مفتخر بعد از تعویضش از سرمربیگری، نه مصاحبه ای کرد و نه کسی را متهم کرد بلکه به عنوان کمک روی نیمکت ایرانجوان نشست تا شهرِ بارانی بابل ، سکوی پرواز اخلاق و مرام در فوتبال ایران شود.

خوب است از این رفتار ناب و بی نظیر تیترها بزنیم و فریاد کنیم انسانیت هنوز در فوتبال ایران زنده است.