پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/06/03 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4619561 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20490423
کد خبر : 169079 تاریخ ثبت : 1396/7/15 00:24 نظرات تایید شده : 23
به دلیل تومور مغزی؛

پروفسور هم‌استانی در کشور اسلونی درگذشت/ انتقال پیکر به بوشهر+ اطلاعیه ترحیم

خلیج فارس: در سفری که پروفسور سمیعی جراح بنام ایرانی برای بازدید از پروژه ساخت بزرگترین مرکز فوق تخصص مغز و اعصاب خاورمیانه به تهران دعوت شد، یکی از همراهان وی، مرحوم اردبیلی بود.

خلیج فارس: پروفسور سید یوسف اردبیلی جراح مغز و اعصاب در کشور اسلونی درگذشت.

به گزارش «خلیج فارس»؛ وی در سن 50 سالگی به دلیل تومور مغزی درگذشت و قرار است پیکر وی روز شنبه به بوشهر که زادگاه پدری اش می باشد منتقل گردد تا روز یکشنبه در شهر بوشهر تشییع شود. 

مرگ این پروفسور در رسانه های کشور اسلونی و برخی رسانه های اروپایی بازتاب داشت.

ایشان فرزند سید علی اردبیلی است که اصالتا اهل شهر شنبه شهرستان دشتی می باشد و البته سالها ساکن کویت بودند. اکنون منزل پدری ایشان در محله بنمانع شهر بوشهر می باشد.

وی که برای تحصیل به اروپا سفر کرد، پس از اتمام تحصیل در کشور اسلونی اقامت داشت و بسیار مورد توجه محافل علمی و پزشکی اروپا و پروفسور سمیعی بودند.

در سفری که پروفسور سمیعی جراح بنام ایرانی برای بازدید از پروژه ساخت بزرگترین مرکز فوق تخصص مغز و اعصاب خاورمیانه تعدادی از  جراحان ایرانی تبار مطرح مغز اعصاب جهان  را  با خود به تهران آورده بود.  یکی از همراهان وی، مرحوم پروفسور اردبیلی بود.

متاسفانه ایشان دچار تومور مغزی شدند و چند سال با این بیماری دست به گریبان بودند که با وجود تمام تلاش‌هایی که انجام شد روز پنجشنبه دار فانی را وداع کردند.

قرار است روز شنبه پیکر وی به بوشهر انتقال یافته و روز یکشنبه ساعت 15 از بهشت صادق بوشهر تشییع و در امامزاده محمدباقر (ع) کوی خواجه ها خاکسپاری شود.

 کلمات کلیدی خبر : یوسف اردبیلی