پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1637386 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2629744
کد خبر : 169038 تاریخ ثبت : 1396/7/14 14:12 نظرات تایید شده : 1

آیت‌الله احمد خاتمی: رئیس قوه‌قضائیه هزینه مقابله با مفسدین را می‌دهد

خلیج فارس: خطیب نمازجمعه تهران گفت: ریشه هجمه به آیت‌الله آملی‌لاریجانی در مقابله قوه قضائیه با مفسدین اقتصادی و ایستادگی رئیس این قوه مقابل فتنه‌گران است.

 
به گزارش«خلیج فارس» به نقل از فرارو؛ آیت‌الله احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران به شایعات اخیر درباره رئیس قوه قضائیه واکنش نشان داد و اظهار داشت: از اول انقلاب، نظام و انقلاب هدف بوده و از جمله روش‌های آن‌ها (دشمنان) تخریب مسئولین عالی رتبه کشور بوده است. یادمان نرفته تخریبی که علیه شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی داشتند. آن روزها آن‌ها به ترور سخت‌افزاری روی آوردند و فیزیکی ترور می‌کردند، اما حالا روش عوض شده و وارد ترور نرم افزاری شده اند و تخریب شخصیت این رئیس مجتهد قوه قضائیه را پیش گرفته‌اند.
رئیس قوه‌قضائیه هزینه مقابله با مفسدین را می‌دهد
 
وی در ادامه تصریح کرد: ریشه این موضوع مشخص، این است که قوه قضائیه عزمش را جزم کرده تا با مفسدین اقتصادی به طور قاطع برخورد کند. رئیس قوه قضائیه نیز محکم در برابر فتنه‌گران ایستاده و این هزینه آن است. خودشان نیز متوجه هستند که با این ترفندها تا می‌خواهند آن‌ها را از هدف والایشان باز دارند که نخواهند توانست.    
 
امام جمعه موقت تهران گفت: وزیر اطلاعات و رئیس سازمان اطلاعات سپاه این تهمت‌ها را تکذیب کردند و رئیس سازمان اطلاعات سپاه گفت که طی ماه‌های آینده شاهد اتهام‌زنی به سایر مسئولین هم خواهیم شد.
 
خاتمی تاکید کرد:‌از قدیم می‌گویند عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد و با این دروغی که آنها گفتند ملت دیگر در برابر همه حرف‌هایشان یک علامت سؤال می‌گذارند. لذا نباید اخباری که از ناحیه بی‌تقواها داده می‌شود را سریعا پذیرفت.
 
وی ادامه داد:‌ مسئولان نظام می‌دانند که منشا این شایعات سایتی است که بهایی‌ها آن را تامین می‌کنند لذا باید با این سایت‌های ضد انقلاب قاطعانه برخورد کنند.
 
آیت‌الله خاتمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقض‌های پیاپی آمریکا نسبت به برجام، تصریح کرد: آمریکا جسم و روح برجام را نقض کرده و هیچ چیز از برجام باقی نگذاشته و حتی اخیرا گفته شده که به دنبال گفت‌وگوی مجدد درباره برجام هستند، اما مسئولان یک صدا گفته‌اند که گفت‌وگوی مجدد درباره برجام قابل پذیرش نیست. 
 
امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: به مسئولان وزارت خارجه می‌گوییم که تریبون نماز جمعه آزاد و مردمی است ما در اینجا صدای مردم هستیم و می‌دانیم کارهای دیپلماتیک بر عهده وزارت خارجه است اما حرف ما این است که به خدا و مردم اعتماد کنید و به حمایت اروپا دل نبندید زیرا اگر قرار باشد اروپا به ایران و آمریکا یکی را انتخاب کند آمریکا را انتخاب می‌کند.
 
خاتمی با اشاره به همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان، اظهار داشت: مسئولان کردستان عراق گوش‌شان به حرف حساب بدهکار نبود و با برگزاری همه‌پرسی خیانت کردند اما خوشبختانه جهان همه پرسی اقلیم کردستان را به رسمیت نشناخته است.  
 
وی تاکید کرد:‌ همکاری ایران، ترکیه و روسیه باید سریعا تقویت شود و یک پیمان قوی ببندند و نگذارند این بذر جان بگیرد و توطئه را در نطفه خفه کنند.
 
خاتمی در ادامه با اشاره حادثه اخیر در لاس وگاس آمریکا،‌ گفت: این حادثه، حادثه‌ای است که خطیب جمعه نمی تواند از آن بگذرد. یک آدم به طبقه سی و دوم یک هتل رفته و 60 نفر و حدود بیش از 500 نفر را مجروح کرده است. ما در این رابطه سه حرف داریم، اول این‌که کشتن بی‌گناهان را در هر جای دنیا محکوم می‌کنیم، چه در لاس وگاس باشد، چه در یمن، سوریه یا بحرین.
 
خطیب نماز جمعه این هفته تهران  همچنین بیان کرد: این که با بشریت دو گانه برخورد کنید و آنجا محکوم کنید، اما اینجا یمن تبدیل به تلی از خاک شود و این همه انسان بی گناه کشته شوند و آقایان خم به ابرو نیاورند،‌ نشانه نفاق است.
 
وی ادامه داد: نکته دیگر این است که در خبرها این جمله آمده بود که این قاتل72 دقیقه با آرامش چند خشاب عوض کرده و این همه آدم را کشته و مجروح کرده است، شما مقتدرید؟ دم از اقتدار می‌زنید که ما چنین و چنانیم، از نیروی انتظامی ما یاد بگیرید که قبل از اینکه توطئه‌ای صورت بگیرد،‌ توطئه‌گر را سر جایش می‌نشانند.
 
این عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: حرف آخر ما نیز به مردم آمریکاست و می گوییم که از دولتمردان و دولت زنانتان بخواهید، به جای اینکه در کشورهای دیگر،‌ اسلامی و غیر اسلامی فضولی کنند، به فکر کشور و امنیت شهروندانشان باشند.

 کلمات کلیدی خبر : خاتمی خطیب جمعه تهران