پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/06/03 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 4619689 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20490552
کد خبر : 169037 تاریخ ثبت : 1396/7/15 11:30 نظرات تایید شده : 25
شنیدنی‎‏های هفتگی «خلیج‌فارس»؛

گزینه نهایی استانداری/ یک «ژن خوب» جدید در بوشهر!/ گزینه های مطرح برای مدیرکلی گمرکات

رتبه اول شهر بوشهر در رشد قیمت مسکن در فصل بهار، تغییر در چند بخشداری و معاونت فرمانداری، خط و نشان برخی اعضای شورا برای میگلی نژاد، آب سرد وزارت نفت روی سر جوانان متقاضی استخدام برخی از شنیدنی های هفتگی «خلیج فارس» می باشد.

خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • نخست اینکه با نزدیک شدن به زمان تصمیم گیری دولت درباره استاندار جدید، زمزمه های نگران کننده ای درباره روابط خاص در تعیین استاندار و تلاش برخی سرمایه داران در این خصوص به گوش می رسد که امید می رود دولتی ها دقت لازم را به خرج دهند. گویا برخی از افراد دارای سمت هم از تقسیم برخی پست های معاونت استانداری سخن به میان آورده اند.
 • گفته می شود وزارت کشور به نمایندگان پیام داده که «عبدالکریم گراوند» سرپرست فعلی استانداری و «رضا اصلاحی» حقوقدان و منشی دفتر رییس جمهور در دولت اصلاحات گزینه های موردنظر برای استانداری بوشهر هستند. از این رو از نمایندگان خواسته شده گزینه موردنظرشان را به صورت کتبی روز شنبه اعلام کنند. البته برخی منابع هم از مطرح بودن «جاسم جادری» استاندار سابق هرمزگان توسط شخص رییس جمهور برای استانداری بوشهر یاد می کنند که با این شرایط، تغییراتی در ارسال پرونده به جلسه آینده هیات دولت محتمل است. هرچند گفته می شود به دلیل وزارت کشوری بودن گراوند، شانس وی بیشتر می باشد.
 • شنیده می شود در روز پایانی حضور استاندار سابق، مراحل انتقال یک فعال سیاسی حامی استاندار به اداره کل سیاسی و انتخاب استانداری به جریان افتاده است. گویا همسر این فعال سیاسی هم در استانداری مسئولیت دارد و در صورت تحقق چنین انتصابی که تلاش گردیده به دوره استاندار جدید موکول شود، می توان از آن به عنوان «ژن خوب» در استانداری یاد کرد.
 • جزییات آزمون استخدامی برای جذب 2500 نفر در وزارت نفت ناامیدی بسیاری از افرادی که ماهها در انتظار این آزمون بوده اند در پی داشته است. در جزییات این آزمون، اعلام شده نیمی از سهمیه مربوط به کارکنان پیمانی نفت می باشد و نیمی دیگر هم به دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز اختصاص دارد. همچنین معدل فارغ التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد 17 اعلام گردیده است.
 • برخی از بخشداران استان به دلیل پایان ماموریت شان از دستگاه مبدا، تغییر می کنند. پس از بخشدار مرکزی بوشهر، بخشدار مرکزی دشتی و بردخون به همراه معاون عمرانی فرماندار دیر در این راستا تغییر می کنند.
 • خبر می رسد 6 عضو شورای شهر بوشهر (غیر از دهدار، دولابی و شمشیری) که در همین ابتدای کار شورا با شهردار به مشکل خورده اند، گویا تلاش دارند با کاهش اختیارات مالی میگلی نژاد، توان خود را به رخ بکشند، اتفاقی که نشان می دهد شورای پنجم روزهای دشواری با شهردار در پیش دارد! ظاهرا یکی از اعضای این گروه فوریتی برای نصف شدن اختیارات شهردار از 500 میلیون تومان فعلی را پیشنهاد کرده که قرار است در کمیسیون تخصصی بررسی شود.
 • از شما چه پنهان، بیشترین نرخ رشد نقطه‌ای قیمت مسکن طی سه ماه اول امسال با ۲۲.۲ درصد مربوط به شهر بوشهر بوده است. این گزارش از سوی بانک مرکزی ارائه گردیده است.
 • برخی از فعالان سیاسی شهرستان دشتی از نماینده مجلس به دلیل قرارنگرفتن چهره ای از این شهرستان در لیست پیشنهادات بومی مجمع نمایندگان برای استانداری انتقاد کرده و می گویند: از 4 گزینه بومی در لیست نمایندگان، یک نفر از حوزه جنوب استان (مجید کنگانی)، یک نفر نیز از حوزه مرکز و شمال استان (یونس خسروانی) و دو نفر از حوزه دشتستان (جوانشیر کدخداپور و مهدی یوسفی) بوده اند.
 • در حالی شوراهای پنجم شهر وارد دومین ماه فعالیت خود می شوند که هنوز شهرداران دو مرکز شهرستان استان یعنی دیر و دیلم انتخاب نشده و کشاکش میان اعضای شورا برای تعیین شهردار منتخب ادامه دارد.
 • شنیده می شود یکی از اعضای شوراهای اسلامی وقتی با پرسشی درباره دلیل حمایت از گزینه ای بدون سابقه مدیریت شهری مواجه شده، تلویحا حقوق بالای آن فرد در دستگاه فعلی را مورد اشاره قرار داده است. با توجه به اینکه حق الجسله اعضای شورا معادل یک هشتادم حقوق شهردار می باشد، می توان دلیل خاص این عضو را برای مطرح کردن آن گزینه متوجه شد!
 • گقته می شود معاونت جدید امور اجتماعی در ساختار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر فعال خواهد شد. از «حیدر عزیزنژاد» قائم مقام ریاست پیشین دانشگاه به عنوان گزینه این معاونت یاد می شود.
 • شنیده شده است «علوی» رییس مجمع نمایندگان استان فارس در نشستی با اعضای انجمن توسعه فارس گفته: موضوع انتقال پتروشیمی‌های پنج گانه فارس به خارج از استان سه سال قبل و در سکوت خبری، با توجه به عدم انسجام بین مسئولان استانی کلید خورد که تلاش داریم این موضوع را منتفی کنیم. به گفته وی، غلامحسین نوذری وزیر اسبق نفت که از اهالی استان فارس می باشد، از سوی انجمن توسعه فارس مسئول پیگیری منتفی شدن انتقال این پتروشیمی ها گردیده است.
 • شنیده شده وزیر نفت در نظر دارد براي اولين بار در تاريخ صنعت نفت، يك زن را بعنوان قائم مقام منصوب مي كند. براین اساس، مرضيه شاهدايي که اكنون معاون وزير و مديرعامل شركت ملي پتروشيمي است، برای قائم مقامی وزیر مطرح شده است.
 • باردیگر نام «حیدر اسکندرپور» برای شهرداری شیراز مطرح گردید. پس از تایید نشدن معافیان شهردار منتخب شیراز از سوی وزارت کشور که دلیل آن بازنشستگی عنوان شد، اکنون محتمل ترین گزینه شورا اسکندرپور است که در مرحله قبل نفر دوم شد. وی سابقه شهرداری بوشهر در دهه 70 و فرمانداری شیراز در دولت اصلاحات را دارد.
 • با انتصاب سرپرست گمرکات استان به عنوان مدیرعامل سازمان اموال تملیکی کشور، اکنون این نهاد اقتصادی در انتظار مدیر می باشد. از سالاری ناظر گمرکات سمنان، محمدی حراست سابق گمرک بوشهر و معاون هماهنگی گمرک شهید رجایی، حسین نژاد معاون فنی گمرک لنگه و منصور بازیار مدیر فعلی گمرک گناوه به عنوان مطرح ترین افراد برای در دست گرفتن ستاد گمرکات استان بوشهر یاد می شود.
 • پزشکان خانواده شهرستان عسلویه بدلیل عدم پرداخت مطالبات شان طی نامه ای اعتراض خود را رسانه ای کرده و ظاهرا درنظر دارند برای چند روز تنها به ویزیت بیماران اورژانسی بپردازند.
 • یک بررسی نشان می دهد پس از انقلاب بیشترین استانداران از تهران، اصفهان و فارس بوده اند. در این بین سهم بوشهر از استانداران 5 نفر بوده که شامل احمد مدرسی‌زاده، ندیمی بوشهری، تبادار، افراشته و سالاری می باشد.

 • دست آخر اینکه مصطفی سالاری در اولین انتصاب خود در استانداری گیلان، فرشاد نوروزپور را به عنوان مشاور استاندار در امور جوانان تعیین کرد. وی مدیر پایگاه خبری "گیل نگاه" است و اخیرا یادداشت و خبرهایی در حمایت از انتصاب استاندار جدید گیلان منتشر کرده بود.