پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 26761380 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 11938913
کد خبر : 169006 تاریخ ثبت : 1396/7/14 16:52 نظرات تایید شده : 0
گواهی کارآموزی؛ چالشی فراروی صیادان استان بوشهر

صیادان بوشهری در لنگرگاه بیکاری

خلیج فارس: پس از پایان صید میگو از هفتم شهریور، صیادان استان به سبب صادر نشدن گواهی کارآموزی هیچ‌گونه فعالیتی نداشته‌اند و صید صیادی با چالش مواجه شده است.

لنج صیادیخلیج فارس: دریافت نکردن گواهی کارآموزی، صیادان 60 درصد شناورهای صیادی استان بوشهر را از کار و زندگی بازداشته است.

به گزارش«خلیج فارس»؛ مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های صیادی ‌بوشهر گفت: یکی از مدارک مهم اشتغال در عرصه ملوان صیادی گواهی کارآموزی است که دریافت این مدرک روند فعالیت دو هزار صیاد بوشهری در 60 درصد شناورهای استان را با چالش مواجه کرده است.

محمد آبخو افزود: یکی از مجوزهایی که صیادان باید برای فعالیت در اختیار داشته باشند گواهی کارآموزی است که اداره کل شیلات استان مسئول واگذاری این مدرک است اما صیادان با گرفتار شدن در چرخه تو در توی کارهای اداری از دریافت این مدرک بازمانده اند.

وی گفت: پس از پایان صید میگو از هفتم شهریور، صیادان استان به سبب صادر نشدن گواهی کارآموزی هیچ‌گونه فعالیتی نداشته‌اند و صید صیادی با چالش مواجه شده است.

آبخو با تاکید بر این نکته که اداره کل شیلات استان خواستار واگذاری فعالیت صدور گواهی کارآموزی صیادان به اتحادیه تعاونی‌های صیادی ‌بوشهر است افزود: امید است  مدیریت صدور گواهی کارآموزی صیادان از سوی مسئولان ارشد کشوری به اتحادیه تعاونی‌های صیادی ‌بوشهر واگذار شود که در این راستا نیاز به همراهی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر است.

اکنون بیش از هزار و 300 قایق صیادی با بیش از دو هزار و 500 صیاد در استان بوشهر فعالیت می کنند.