پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 22006016 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20369826
کد خبر : 168037 تاریخ ثبت : 1396/7/5 11:25 نظرات تایید شده : 0

روسیه: منع قانونی برای آزمایش‌های موشکی ایران وجود ندارد

خلیج فارس: مدیر بخش عدم اشاعه سلاح‌های اتمی وزارت خارجه روسیه گفت: «منع قانونی در مسیر آزمایش‌های موشکی ایران وجود ندارد.»

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از فارس؛ یک مقام وزارت خارجه روسیه روز سه‌شنبه اعلام کرد که منع قانونی برای آزمایش‌های موشکی ایران وجود ندارد.

«میخاییل اولیانف» مدیر بخش عدم اشاعه سلاح‌های اتمی و کنترل تسلیحاتی  در این زمینه گفت: «ممنوعیتی که مانع از آزمایش موشک‌های ایران شود، وجود ندارد. توافق هماهنگ صورت گرفته نیز برای حل و فصل برنامه هسته‌ای ایران بود.»

وی ادامه داد: «ممنوعیت قبلی که در قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل وجود داشت، لغو شد و به جای آن از ایران درخواست شد تا از پرتاب موشک‌های بالستیک خودداری کند البته نه هر موشک، بلکه تنها آن‌هایی که قادر به حمل سلاح‌های کشتار جمعی باشند. این بخشی از توافق است و باید پیروی شود.»

اولیانوف معتقد است که در حال حاضر کوچکترین دلیلی وجود ندارد که پذیرفته شود موشک‌های ایران قادر به حمل کلاهک اتمی و یا دیگر سلاح‌های کشتار جمعی هستند».
او توضیح داد: «توافق هسته‌ای ایران که دو سال پیش منعقد شد، کارایی دارد. ایران هیچ سلاح اتمی، شیمیایی یا میکروبی ندارد. ایران تاکنون با چنین اتهام‌هایی مواجه نشده است. پس مشکل در کجاست؟»

اویلیانف تصریح کرد که برخی کشورها ممکن است به خاطر ترس از توسعه توانایی‌های موشکی ایران به این کشور بی اعتماد باشند.

وی ادامه داد:« هیچکس نمی‌تواند توضیح دهد که دلیل این سوء ظن چیست؟»

اولیانوف در خاتمه افزود که در شرایط فعلی منطقه و روابط ایران با همسایگان، وجود چنین موشک‌هایی وسیله‌ای برای تضمین امنیت ملی این کشور است.

 

کلمات کلیدی خبر : روسیه آزمایش‌ موشکی
-->