پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23722637 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/05/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 786049
کد خبر : 166998 تاریخ ثبت : 1396/6/28 13:32 نظرات تایید شده : 30
در حاشیه افزایش گزینه‌های استانداری

از تکاپوی استاندار برای انتصاب گزینه‌اش تا غیب شدن رییس مجمع نمایندگان استان!

خلیج فارس: طنز ماجرا آنجاست سیاست دولت دوازدهم انتصاب استانداران غیربومی می باشد، اما نمایندگان ما بر سر حذف و اضافه برخی چهره های بومی به اختلاف خورده اند!

خلیج فارس: رایزنی های چند لایه، موضوع تعیین استاندار بوشهر را پیچیده کرده است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ پس از تعیین 7 استاندار جدید در جلسه هفته پیش دولت، تعیین استانداران جدید به بازگشت رییس جمهور از سفر نیویورک و در هفته آینده موکول شده، با این حال شرایط درخصوص استانداری بوشهر مقداری پیچیده شده است.

 از یک سو مجمع 4 نفره نمایندگان استان بوشهر که معمولا در موارد جزیی و کوچک دچار تنش و اختلاف می شوند، همانطور که پیش بینی می شد در موضوع مهمی مانند استانداری دچار دو دستگی شده، طوری که اعتراض نماینده دشتی و تنگستان به قراردادن یکی دو تن از گزینه های بومی در لیست، مانع از امضای صورتجلسه جهت ارسال به وزارت کشور گردید.

طنز ماجرا آنجاست که وزارت کشور تاکید کرده به دلیل مشکلاتی که انتصاب استانداران بومی در پی داشته، سیاست دولت دوازدهم انتصاب استانداران غیربومی می باشد، اما نمایندگان استان ما بر سر حذف و اضافه برخی اسامی در لیست پیشنهادی بومیان، به اختلاف خورده اند که این موضوع نارضایتی وزارت کشور را هم در پی داشته است.

در شرایطی که «سعادت» نماینده دشتستان و رییس مجمع نمایندگان استان چندین روز است تلفن خود را از دسترس خارج کرده تا پاسخگوی رسانه ها تباشد، درباره لیست غیربومی هایی که توسط نمایندگان توافق شده، خبرهای ضد و نقیض مطرح شده و از میان نمایندگان هم کسی پاسخگو نیست.

با این همه، طبق شنیده ها، نمایندگان بر روی این اسامی غیربومی برای ارسال به وزارت کشور اجماع کرده اند: اسماعيل دوستي، عضو شورای چهارم تهران و استاندار سابق كهكيلويه و بويراحمد، ناصر نيكبخت، استاندار فعلي همدان، عباسعلی نورا، نماينده سابق زابل در مجلس، علی زينيوند، فرماندار محلات و عبدالکریم گراوند، معاون سياسي استانداری بوشهر.

از طرفی خبر می رسد مصطفی سالاری نیز که مدتیست بحث جابجایی وی به گیلان مطرح شده، در سفری چند روزه به تهران، رایزنی هایی در وزارت کشور و برخی حامیانش در دولت داشته تا گزینه موردنظرش را در جای خود ببیند.

برخی منابع خبری می گویند: گراوند معاون فعلی سیاسی امنیتی استانداری و فتح الله حقیقی معاون سابق استانداری، گزینه های مورد حمایت سالاری برای جایگزینی وی هستند.

در این شرایط، شنیده می شود برخی چهره های متنفذ دولت هم برای نزدیک کردن گزینه خود به استانداری بوشهر بیکار ننشسته و در محافل سیاسی از تکاپوی یکی از وزرا برای افزایش شانس خواهرزاده اش جهت تصدی این استانداری یاد می شود.

اما از گیلان هم خبر می رسد هنوز شرایط برای پذیرش و انتصاب مصطفی سالاری به این استانداری فراهم نشده و مقاومت هایی در میان مسئولین ذی نفوذ محلی و برخی نمایندگان وجود دارد.

در این شرایط، برخی نزدیکان استاندار بوشهر با اشاره به موانعی که بر سر جابجایی وی به گیلان رخ داده، به ابقای وی امیدوارند، اظهارنظرهایی که اخیرا در فضای مجازی هم مطرح شده است.

با این حال، پیگیری های «خلیج فارس» در نهاد ریاست جمهوری و وزارت کشور نشان می دهد دولتی ها بر جابجایی استانداران چهارساله تاکید دارند و بعید است این گروه از استانداران ابقا شوند، اما گره خوردن وضعیت گزینه های استانداری، امکان بروز چنین استثنایی در بوشهر را محتمل می سازد، هرچند زمان این ابقا کمتر از دو سال باشد.

به هرحال براساس اعلام وزیر کشور، باید تا پایان شهریور وضعیت استانداران تعیین تکلیف شده تا نمایندگان دولت با جدیت و انگیزه بیشتری فعالیت خود را دنبال کنند، هرچند با توجه به سفر رییس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل، وعده وزیر را تا مهرماه تمدید کرد.

باید دید در این شرایط، وضعیت استانداری بوشهر چه خواهد شد؟

 

-->