پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3776425 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8877073
کد خبر : 166122 تاریخ ثبت : 1396/6/22 13:04 نظرات تایید شده : 3
رییس شورای شهر بوشهر در نشست خبری:

رسانه‌‎ها بر شورا نظارت مسئولانه داشته باشند/ حکم میگلی‌نژاد بزودی صادر می‌شود

ساخت هتل توسط شهرداری متوقف شد/ پیشرفت فیزیکی چرخ فلک بیشتر از پرداختی شهرداری بوده/ دیپلماسی با ادارات، سیاست شورای پنجم

خلیج فارس: رئیس شورای شهر بوشهر با بیان اینکه شورای پنجم نظارت بر عملکرد شهرداری را به عنوان یک رویکرد جدی دنبال می‌کند، اظهار داشت: از رسانه‌ها و فعالان مدنی نیز انتظار می‌رود بر عملکرد شورای شهر نظارت مسئولانه کنند چرا که این امر منجر به سلامت شهر و شورا می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ ابوذر دهدار در اولین نشست خبری پس از انتخاب به این مست گفت: اعضای شورای پنجم بوشهر چهره های جوان، متخصص و باانگیزه هستند و تلاش داریم تخصص محوری را بر تصمیمات شورا حاکم کنیم.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1bpqk6e191q9215na65mkq8rn74.jpg

وی محله محوری را از دیگر اولویت‌های شورای شهر بوشهر ذکر کرد وگفت: تلاش داریم در زمینه پیش بینی و اجرای پروژه های شهری، نظرات شورایاران و معتمدین محلات را بگیریم.

دهدار با بیان اینکه تلاش می‌شود از ظرفیت بانوان بوشهری برای مدیریت شهری بهره ببریم، تاکید کرد: رویکرد مهم دیگری که شورای شهر بوشهر با جدیت اجرای آنرا دنبال می‌کند،  احیاء بافت قدیم و تاریخی بوشهر است و در صورت رسیدگی و توجه لازم به بافت قدیم ضمن رونق آن، زمینه برای جذب توریسم فراهم می‌شود.

وی توجه به محیط زیست و سواحل را از اولویت‌های شورای شهر ذکر کرد و افزود: توسعه حقوق شهروندی و مطالبه گری برای این شورا مهم است، ضمن اینکه در مبلمان شهری تلاش می شود نمادهای فرهنگی و و عناصر تاریحی مورد توجه جدی تری باشد.

امیدواری به تکمیل تقاطع میدان آزادی تا پایان سال

رییس شورای شهر بوشهر در پاسخ به سوالی در مورد طولانی شدن پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان آزادی بوشهر گفت: یکی از پروژه‌های مهم شهر بوشهر این تقاطع است و که با توجه به حساسیت اعضای شورای جدید، شهرداری قول تکمیل تا قبل از عید نوروز را داده است.

ابوذر دهدار افزود: از نظر ایمنی و استاندارد، تقاطع غیرهمسطح در وضعیت خوبی است و مورد تایید شورای فنی استان قرار گرفتهپ، ولی شورا نیز با جدیت بیشتری نظارت بر این پروژه را دنبال می‌کند.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1bpqk6e1a1plmeje6bfona1bb7l.jpg

پیشرفت فیزیکی چرخ فلک بیشتر از پرداختی شهرداری بوده

وی همچنین درباره وضعیت پروژه چرخ فلک بوشهر که با وجود وعده های مکرر هنوز تکمیل نشده، گفت: در بررسی ها مشخص شده پیشرفت فیزیکی این طرح بیشتر از پیشرفت ریالی که در تعهد شهرداری بوده می باشد، ولی موضوع جانمایی آن که اعتراضاتی از سوی منازل پیرامون چرخ و فلک در محله شغاب وجود دارد، قرار شده کمیسیون عمران شورای شهر بررسی بیشتری صورت بگیرد، ولی جابجایی پروژه قطعی نیست.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1bpqk6e1a10h13qs1dao5lo1osag.jpg

ساخت هتل توسط شهرداری متوقف شد

یکی دیگر از سوالات از رییس شورای شهر بوشهر درباره پروژه ساخت هتل توسط شهرداری در زمین جمعه بازار سابق (کنار خانه جوان) بود که وی یادآور شد: کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر تصمیم بر این گرفت که برای ساخت این پروژه کار کارشناسی بیشتری صورت گیرد، چون بودجه پیش بینی شده توسط شهرداری این طرح کم بود و مقرر شده برای ساخت هتل به دنبال جذب سرمایه گذار باشیم، از این رو اجرای پروژه توسط شهرداری متوقف شده است.

به گفته وی، شورا از حضور سرمایه گذارانی که توانمندی و اهلیت لازم را داشته باشند در خصوص پروژه های شهری استقبال کرده و نهایت همکاری را صورت می دهد، از این رو کمیسیون جدیدی در شورای پنجم با موضوع سرمایه گذاری به ریاست آقای نصرتی ایجاد شده تا این مقوله مهم به شکل بهتری پیش برود.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1bpqk6e1a1f80qqi14novu86j9h.jpg

دیپلماسی با ادارات، سیاست شورای پنجم

دهدار در پاسخ به سوالی در مورد ضرورت تعامل شورا با دستگاه‌های اجرایی اظهار داشت: یکی از اهداف شورای شهر پنجم دیپلماسی با ادارات است و اگر این تعامل بین اعضا شورا و دستگاه‌های اجرایی حل شود، غالب مشکلات شهری هم حل می‌شود.

وی با بیان اینکه نهاد شورا، نهادی ارزشی است، تاکید کرد: قطعا جایگاه و شآن بالای شورا را بازمی‌گردانیم و با دستگاه‌های اجرایی تاثیرگذار در مدیریت شهری، تعامل سازنده خواهیم داشت.

حکم میگلی نژاد بزودی صادر می شود

رئیس شورای شهر بوشهر در پاسخ به سوالی در مورد زمان صدور حکم شهردار بوشهر و برخی مطالب در فضای مجازی پیرامون اشکال بر انتخاب وی گفت: بر اساس بند یک بخشنامه ابلاغی وزارت کشور مبنی بر اینکه در صورت ابقای شهردار سابق توسط شورا، وی همچنان در این سمت حضور دارد تا حکم وی از سوی وزیر کشور برسد، شورای پنجم به انتخاب میگلی نژاد اقدام کرد و وی کماکان شهردار است.

دهدار خاطرنشان کرد: با توجه به مذاکرات صورت گرفته، مشکلی برای صدور حکم میگلی نژاد وجود ندارد و قرار است به زودی حکم شهردار بوشهر از سوی وزیر کشور امضا شود.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1bpqk6e197jg12age9i6n9gqh6.jpg

برنامه های روز بوشهر به پایتخت گسترش می یابد

وی همچنین در پاسخ به یکی از پیشنهادات مطرح شده درباره مردمی کردن آئین های نکوداشت 18 اسفند روز بوشهر خاطرنشان کرد: این پیشنهاد بصورت جدی دنبال خواهد شد و همچنین کوشش می کنیم با همفکری سایر اعضای شورا، برنامه های روز بوشهر در پایتخت و برخی کلانشهرها نیز اجرا شده تا زمینه شناخت بیشتر ظرفیت های فرهنگی و تاریخی بوشهر در کشور فراهم شود.

تصاویر بیشتر را اینجا ببینید