پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 11431961
کد خبر : 165953 تاریخ ثبت : 1396/6/21 13:33 نظرات تایید شده : 2
پیگیری یک سوژه؛

400 معلم دشتستانی در انتظار حق‌الزحمه پارس‌جنوبی

خلیج فارس: بطور میانگین حق الزحمه معلمان مشارکت کننده در این طرح بین 4 تا 9 میلیون تومان می شود که هرچند رقم زیادی نیست، ولی...

خلیج فارس: معلمان دشتستانی که در طرح «نخبه پروری» منطقه ویژه پارس طی سال تحصیلی گذشته فعالیت داشته اند، نسبت به عدم پرداخت مطالبات شان گلایه مندند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ این طرح به همت منطقه ویژه پارس و در راستای تقویت تحصیلی دانش آموزان از سال 93 در 4 شهرستان جنوبی استان آغاز شد، اما سال گذشته به دو شهرستان دشتی و دشتستان هم گسترش یافت.

معلمان دشتستانی که از ابتدای سال تحصیلی 95-96 در قالب کلاس های فوق برنامه این طرح برای دانش آموزان فعالیت کرده اند، می گویند: در شرایطی که در قراردادهای منعقده قرار بود مطالبات معلمان بصورت تدریجی و حداکثر تا خرداد پرداخت شود، ولی درحالی که دو هفته دیگر سال تحصیلی جدید آغاز می شود، خبری از پرداخت حق الزحمه ما نیست.

آنها ادامه می دهند: بطور میانگین حق الزحمه معلمان مشارکت کننده در این طرح بین 4 تا 9 میلیون تومان می شود که هرچند رقم زیادی نیست، ولی معلمان برای رتق و فتق زندگی روی همین مبالغ حساب باز کرده و انتظار دارند در پرداخت آن تسریع شود.

وعده پرداخت مطالبات تا قبل از سال تحصیلی

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گلایه معلمان دشتستانی را تایید کرد.

حسین درتاج در گفتگو با «خلیج فارس» افزود: سال تحصیلی گذشته با پیشنهاد آموزش و پرورش استان و پذیرش منطقه ویژه پارس مقرر شد طرح نخبه پروری دانش آموزان علاوه بر شهرستان های جنوبی استان در شهرستان های دشتی و دشتستان هم توسعه یابد.

وی افزود: در همه شهرستان ها در قالب موسسات خصوصی این طرح پیش رفت، ولی در دشتستان مدارس متولی کار شدند که در زمینه حسابرسی آن ایراداتی شکل گرفت و مسئولان منطقه ویژه می گویند این ایرادات مرتفع گردیده و سند هزینه هم زده شده است.

وی با بیان اینکه مطالبات معلمان سایر شهرستان ها در قالب طرح نبخه پروری پرداخت شده، ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته، منطقه ویژه پارس اعلام کرده که حق الزخمه معلمان دشتستانی در مرحله پرداخت قرار دارد و امیدواریم طی هفته جاری و نهایتا هفته آینده پرداخت شود.

درتاج افزود: در سال تحصیلی گذشته حدود 400 معلم در دشتستان با طرح نخبه پروری همکاری داشته اند.