پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 26509453 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 11687062
کد خبر : 165838 تاریخ ثبت : 1396/6/20 20:15 نظرات تایید شده : 2
تا مهرماه؛

نابینایان و کم بینایان بوشهر صاحب کتابخانه دیجیتال می‌شوند

خلیج فارس: فضای کتابخانه به مساحت 145مترمربع از سوی یک نیکوکار بوشهری تامین شده و شرکت سامسونگ هم آن را تجهیز می کند

خلیج فارس: پانزدهمین کتابخانه دیجیتال و صوتی ویژه نابینایان و کم بینایان کشور با همکاری شرکت سامسونگ در استان بوشهر تجهیز می شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ قائم مقام انجمن نابینایان ایران در حاشیه برنامه ریزی راه اندازی این کتابخانه گفت: فضای 12 کتابخانه دیجیتال و صوتی ویژه نابینایان و کم بینایان در کشور باهمکاری انجمن نابینایان و استانها تامین و از سوی شرکت سامسونگ تجهیز شده و سه کتابخانه نیز در استانهای ایلام، کرمان و بوشهر در حال تجهیز هستند.

منصور شادکام ادامه داد: فضای کتابخانه صوتی و دیجیتالی نابینایان و کم بینایان استان بوشهر به مساحت 145مترمربع از سوی یک نیکوکار بوشهری تامین شده است.

به گفته وی، شرکت سامسونگ کار تجهیز و استقرار امکانات کتابخانه را بزودی آغاز کرده و تا آخر مهرماه افتتاح می شود.

وی گفت: باتوجه به وجود هفت هزار نفر مبتلا به اختلالهای نابینایی و 2 هزار و 300 نفر نابینا و کم بینای شناسایی شده در استان بوشهر، تاسیس این کتابخانه صوتی و دیجیتالی ضروری است.

قائم مقام انجمن نابینایان ایران با اشاره به خدمات حضوری و غیرحضوری این کتابخانه، ادامه داد: نابینایان و کم بینایان ساکن بوشهر و افرادی که امکان مراجعه حضوری دارند با حضور در کتابخانه و افرادی که این امکان را ندارند با استفاده از اینترنت و اشتراک پستی می توانند از امکانات و تجهیزات کتابخانه استفاده کنند.

وی گفت: این کتابخانه به تجهیزاتی شامل تلویزیون، رایانه، هدفون، دی شادکام نرم افزارهای آموزشی، آمپلی فایر، قفسه های مخصوص، اسباب بازی های فکری و نرم افزار های ویژه برای استفاده از فناوری های روز و همچنین دستگاههایی برای خواندن کتاب از جمله برجسته نگار و دستگاه تایپ بریل مجهز می شود.

وی افزود: شرکت سامسونگ برای قصه گویی کودکان و نوجوانان و تولید کتابهای صوتی متناسب با متن ها و کتابهای آموزشی دانش آموزان و دانشجویان برای هنرمندان و سایر علاقه مندان فراخوان داده است.