پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 11431039
کد خبر : 165829 تاریخ ثبت : 1396/6/21 00:06 نظرات تایید شده : 9
مدیرکل راه و شهرسازی استان در نشست خبری:

درباره راه آهن و آزادراه بوشهر اتفاق جدیدی رخ نداده/ 500 واحد مسکن مهر استان بدون متقاضی+ تصاویر

خلیج فارس: مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با بیان اینکه برای اجرای راه آهن بوشهر باید از فاینانس خارجی استفاده کرد گفت: این پروژه 3000 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

خلیج فارس: مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر با بیان اینکه برای اجرای راه آهن بوشهر باید از فاینانس خارجی استفاده کرد گفت: این پروژه 3000 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ فرزاد رستمی در نشستی خبری ادامه داد: این طرح با  مشارکت 85 درصدی فاینانس خارجی و 15 درصدی دولت اجرا می‌شود که با وجود موافقت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با 15 درصد سهم دولت، ولی فاینانس خارجی آن هنوز نهایی نشده است.

وی با اشاره به اینکه آزادراه بوشهر-شیراز هم در انتظار سرمایه گذار است و اتفاق جدیدی در این خصوص رخ نداده، ادامه داد: از سوی اداره راه و شهرسازی کم کاری در این خصوص نشده و هر دو پروژه در طرح های پیشنهادی کشور به فاینانسورهای کره ای و چینی بوده، ولی هنوز اتفاق جدیدی رخ نداده است.

500 واحد مسکن مهر بدون متقاضی در استان

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر همچنین درباره وعده چندی پیش خود پیرامون بسته شدن پرونده مسکن مهر در شهریورماه امسال گفت: واقعیت این است که برخی از پروژه ها که بالای 90 درصد پیشرفت دارد، هنوز فاضلاب آن تکمیل نشده و نمی خواستیم به شکل ناقص تحویل مردم شود.

رستمی اظهار داشت: 35 هزار و 563 واحد مسکونی برای ساخت در شهرهای استان بوشهر طراحی شد که تاکنون بیش از 90 درصد آنها تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.

وی از نیمه تمام بودن 4800 واحد مسکن مهر در شهرهای استان بوشهر خبرداد و گفت: تلاش می‌شود تا پایان امسال بخشی از آنها به بهره برداری برسند.

به گفته رستمی، در نیمه نخست امسال 825 واحد مسکن مهر تکمیل و به متقاضیان در شهرهای مختلف استان بوشهر واگذار شد.

وی خاطرنشان کرد: 500 واحد آن در دشتستان فاقد متقاضی است که عمدتا در دشتستان می باشد و برای این واحدها نیز دو راه داریم؛ یا با سازنده و تعاونی برای واگذاری به توافق برسیم، یا از طریق مناقصه واگذار شود.

رستمی خاطر نشان کرد: مهمترین مشکل واحدهای مسکن مهر نیمه تمام در بخش زیرساختی  از جمله شبکه فاضلاب است که تلاش می‌شود با تعامل دستگاه‌های دیگر این مشکلات برطرف شود.

وی از نیمه تمام بودن مسکن مهر در شهر بوشهر در قالب 660 واحدی بهمن یک و دو خبر داد و تصریح کرد: مشکل زیرساختی این واحدها در بخش طرح جمع‌آوری فاضلاب است که  اجرای خط انتقال و ایستگاه پمپاژ فاضلاب باید اجرا شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر پیشرفت فیزیکی پروژه 660 واحدی مسکن مهر بوشهر را بالای 80 درصد دانست و افزود: 312 واحدی ولایت از دیگر پروژه‌های مسکن مهر بوشهر مربوط به سپاه امام صادق (ع) بوشهر است که 80 درصد پیشرفت دارد.

رستمی با بیان اینکه این دو پروژه تا پایان امسال تکمیل می‌شود به خدمات روبنایی ارائه شده در بخش مسکن مهر  پرداخت و خاطر نشان کرد: در کنار احداث واحدهای مسکونی در پروژه  مسکن مهر خدمات روبنایی شامل ساخت یک باب مدرسه درمجتمع 660 واحدی بوشهر و خانه بهداشت  در مسمن مهر برازجان اجراء می‌شود.