پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21476342 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 19840937
کد خبر : 165736 تاریخ ثبت : 1396/6/20 11:05 نظرات تایید شده : 0

چین فروش خودروهای سوختی را ممنوع می‎کند

خلیج فارس: دولت چین اعلام کرده است که تولید و فروش خودروها با موتورهای احتراقی را که با بنزین یا گازوییل کار می‌کنند، ممنوع خواهد کرد.
 
به گزارش«خلیج فارس» به نقل از عصرایران؛ "شین گوبین" معاون وزیر صنایع چین اعلام کرد که دولت در حال بررسی بهترین زمان ممکن برای اجرای این ممنوعیت است که به گفته او تاثیری شگرف در صنعت خودروسازی خواهد داشت.
 
چین که بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان است، پیش از این اعلام کرده بود که هدفش آن است که تا سال ۲۰۲۵ یک پنجم فروش خودروها در این کشور به خودروهای الکتریکی یا دوگانه‌سوز اختصاص پیدا کند.
 
کشورهای دیگر مانند بریتانیا و فرانسه هم اقدام‌های مشابهی برای از دور خارج کردن خودروهایی که با سوخت بنزین یا گازوییل کار می‌کنند، انجام داده‌اند و گفته‌اند که تولیدکنندگان خودرو در این کشورها باید تا سال ۲۰۴۰ ساخت خودروهای سوختی را متوقف کنند.
 
چندی پیش شرکت خودروسازی ولوو، که چینی‌ها مالک آن هستند، اعلام کرد که از سال ۲۰۱۹ تمام مدل‌های تازه آن موتورهای الکتریکی یا دوگانه‌سوز خواهند داشت.
 
این شرکت اولین خودروساز قدیمی در جهان بود که از توقف تولید و استفاده از موتورهای احتراق درون‌سوز خبر می‌داد.
 
چین دومین مصرف‌کننده نفت در جهان است و انتظار می‌رود ممنوعیت خودروهایی که با سوخت فسیلی کار می‌کنند تاثیر عمده‌ای بر وضعیت واردات نفت این کشور داشته باشد.
 
کلمات کلیدی خبر : خودرو چین
-->