پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 942758 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6043732
کد خبر : 165496 تاریخ ثبت : 1396/6/21 13:32 نظرات تایید شده : 8
براساس گزارش وزارت اقتصاد؛

سهم نازل بوشهر از جذب سرمایه خارجی/ از آخر سوم شدیم!+ جدول

خلیج فارس: طبق اعلام وزارت اقتصاد و دارایی، رتبه بوشهر در جذب سرمایه خارجی پس از برجام نازل بوده، طوری که بوشهری‌ ها تنها با یک طرح و به میزان دو میلیون دلار موفق به جذب سرمایه شدند.

خلیج فارس: در شرایطی که با گشایش رخ داده پس از برجام و حضور گروههای تجاری و اقتصادی خارجی در ایران، مسیر برای جذب سرمایه های خارجی هموارتر شده، اما سهم استان بوشهر از این مهم ناچیز و نازل بوده است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ نگاهی به وضعیت اقتصاد کشور در این سال‌ها نشان می‌ دهد که دولت روحانی با استفاده از نتایج برجام، توانسته زمینه حضور بخش خصوصی در کشور را تسهیل کند و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را برای تزریق پول به اقتصاد کشور ترغیب کند.

اتفاقی که نتیجه آن جذب سرمایه خارجی 1 میلیارد و ۲۶۳ میلیون دلاری در سال گذشته بوده است.

با این حال و طبق اعلام وزارت اقتصاد و دارایی، رتبه استان بوشهر در جذب سرمایه خارجی پس از برجام، رتبه‌ ای نازل بوده، طوری که در جدول منتشر شده توسط این وزارتخانه، بوشهری‌ ها تنها با یک طرح و به میزان دو میلیون دلار موفق به جذب سرمایه شدند که آن هم در بخش نفت و گاز و از سوی مرکزنشینان بوده است.

براین اساس، بوشهر در جذب سرمایه خارجی با چند استان محروم و غیرصنعتی دیگر مشترکا در رتبه آخر قرار گرفته و نیز تنها دو استان گلستان و مازندران را پایین‌تر از خود می‌ بیند.

این در حالی است که استانی مانند خراسان شمالی توانسته در این مدت، پنج طرح با حجم سرمایه سه میلیارد و 367 میلیون را به خود جذب کند و رتبه نخست کشور را داشته باشد.

در این جدول، استان های آذربایجان شرقی، سیستان و بلوچستان، تهران و اصفهان رتبه های 2 تا 5 را به خود اختصاص داده اند.