پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9592377 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2842054
کد خبر : 165321 تاریخ ثبت : 1396/6/16 18:08 نظرات تایید شده : 1

فاضلاب جم نیازمند ۱۰۰ میلیارداعتبار

http://media.mehrnews.com/d/2017/09/07/4/2567679.jpgخلیج فارس:  رئیس شورای اسلامی شهر جم با بیان اینکه فاضلاب جم نیازمند ۱۰۰ میلیارد تومان است، گفت: آموزش عالی باید در آینده جایگزین نفت و گاز در شهرستان شود.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از مهر؛عبدالحسین اکسیر بعد از ظهر پنجشنبه در نشست خبری با بیان اینکه به دانشگاه به عنوان اولویت نگاه شود، اظهار داشت: عملیات تسطیح زمین دانشکده فنی و مهندسی جم با همکاری اکتشاف و تولید در هفته آینده آغاز می‌شود و فعلا با همان اعتبار مصوب قبلی کار را شروع می‌کنیم.

وی ادامه داد: در حال رایزنی با تامین اجتماعی هستیم تا یکی از پتروشیمی‌های تحت حمایت آنها اسپانسرینگ ساخت ساختمان دانشکده فنی و مهندسی جم را بر عهده بگیرد.

این عضو شورای اسلامی شهر جم از زبان تبادار عضو کمیته بررسی وضعیت دانشکده فنی جم بیان کرد: هیئت امنا مخالف ادامه فعالیت دانشکده فنی و مهندسی در جم هستند ولی با تلاش‌های تبادار تاکنون تصمیمی در مورد ادامه کار دانشکده به‌صورت وضعیت فعلی یا نوعی دیگر گرفته نشده است‌.

افزایش سرانه فضای سبز

رئیس شورای اسلامی شهر جم در خصوص فضای سبز شهر جم گفت: با اجرای بلوار ساحلی تا اکبر آباد در حاشیه بلوار نیز به طول چندین کیلومتر ایجاد فضای سبز خواهیم داشت که سرانه فضای سبز جم را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به احداث بلوار ساحلی گفت: این به معنی تغییر کاربری باغات در مسیر نیست‌، باغات جم از بهرباغ تا اکبر آباد تنها ریه های تنفسی شهر جم هستند و با احداث بلوار در پی تخریب و یا کاربری اراضی نیستیم و اجازه همچین کاری را نیز نمی دهیم.

با اجرای چمن مصنوعی در بلوارهای جم مخالفیم

اکسیر با بیان اینکه با اجرای چمن مصنوعی در بلوارهای جم مخالفیم افزود: چمن مصنوعی بعد از مدتی فرسوده و خراب می شود و آلودگی زیست محیطی ایجاد می‌کند و برای طبیعت مضر است.

وی تاکید کرد: با چمن طبیعی هم به علت مصرف آب زیاد مخالفیم و سعی در جایگزین کردن آنها با گونه‌های کم‌مصرف‌تر داریم که خوشبختانه گونه بسیار خوبی در همین جم توسط بعضی از پژوهشگران پرورش داده شده و در پی استفاده از آن ها هستیم.

شفاف سازی در حوزه شهرداری

اکسیر خاطر نشان کرد: شفاف‌سازی در حوزه شهرداری طبق وعده‌های داده شده در حال انجام است، آنچه حق مردم است دسترسی به وضعیت فعلی و آینده اموال و مایملک خود است و مردم باید در خصوص آگاهی داشته باشند که برای تنویر افکار عمومی طرح جامع شهر را در شهرداری نصب کرده‌ایم.

وی افزود: نگاه کلانی نسبت به حوزه شهر داریم که افق دید ۱۵ ساله ما این روند فعلی نیست و اولین گام پس از مستقر شدن شهردار بازنگری طرح جامع است.

این عضو شورای اسلامی شهر جم تاکید کرد: رشد جمعیتی جم هفت درصد است و حتی در مقطعی ۱۲ درصد نیز بوده است که حضور نفت تمامی فضاهای پیش بینی شده در طرح جامع ما را تحت تاثیر قرار داده که نفت این مهم را پذیرفته است و در پی جبران پیامدهای منفی آن است.

اکسیر تصریح کرد: با همکاری نفت در حال مطالعه بر روی طرح جامع جدید برای شهر هستیم که مشاور طرح از مشاوران بسیار خوب و زبده در سطح کشور است که مقام معظم رهبری نیز کارهای وی را مورد توجه ویژه قرار دارد.

الحاق روستاها به شهر

وی گفت: اعتقاد راسخ به الحاق روستاها به شهر داریم، چرا که خواست اهالی و شوراهای روستاها است. طرح هادی روستایی باید با توجه به طرح جامع شهر کشیده شود تا در آینده به مشکل برنخوریم.

این مسئول اظهار داشت: از نخبگان شهر در هرجای کشور هستند جهت تشکیل اتاق فکر و مشاوره استفاده می کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر جم تاکید کرد: ورزشگاه کارگری جم مصوب شده و پتروشیمی جم اسپانسرینگ اجرایی قضیه را بر عهده گرفته است و به زودی کلنگ‌زنی می‌شود.

فاضلاب جم نیازمند هزار میلیارد ریال اعتبار

وی در خصوص فاضلاب شهری  گفت: یکی از دغدغه های اساسی ماست ولی برای اجرا به حداقل ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که در حال رایزنی هستیم.

اکسیر خاطر نشان کرد: آتش آنشانی جم از اولویت های ماست و در پی حل مشکلات آن و خرید تجهیزات و ساماندهی نیروهای فعلی و جذب نیروهای زبده و آموزش دیده برای آتش نشانی هستیم.

این مسئول گفت: چارت سازمانی شهرداری جم به دلیل عدم آموزش کارکنان یک چارت معیوب است و در پی تعامل با شهرداری‌های شهرهای جنوبی استان و برگزاری کلاس‌های آموزشی هستیم.

 

-->