پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 942394 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 6043367
کد خبر : 165213 تاریخ ثبت : 1396/6/16 09:07 نظرات تایید شده : 2

خدری: ۷۰۰۰ شغل پایدار ملوانی در استان ایجاد می‌شود

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1395/12/05/1395120514084812310088394.jpgخلیج فارس: نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای شدن طرح ساماندهی کالای همراه ملوان «ته‌لنجی» علاوه بر تثبیت شغل ملوانان لنج‌های تجاری، بیش از ۷ هزار شغل پایدار ملوانی جدید ایجاد می‌شود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ حجت‌الاسلام عبدالحمید خدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زایی در منطقه ویژه شمال استان بوشهر اظهار داشت: در نشستی که با مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران انجام شد قرار است هفته آینده نشست مشترک با سرمایه‌گذاران انجام و عملیات اجرایی ساخت صنایع پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر آغاز شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر نقش مهم منطقه ویژه در ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری افزود: با سرمایه‌گذاری 5 هزار میلیارد تومانی در توسعه صنایع پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر، تحول مهمی در حوزه اقتصاد، تولید و اشتغال به ویژه برای مناطق پیرامونی ایجاد می‌شود.

خدری از تصویب طرح ساماندهی ته‌لنجی در هیئت دولت خبر داد و گفت: در راستای ساماندهی کالای همراه ملوان تحت عنوان «ته‌لنجی» آیین‌نامه آن در هیئت دولت تصویب شده که با اجرایی شدن آن زمینه بهبود معیشت ملوانان لنج‌های تجاری و رونق اقتصادی در بازارهای ساحلی استان بوشهر فراهم می‌شود.

وی با اشاره به ایجاد اشتغال جدید در عرصه ملوانی استان بوشهر خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن طرح ساماندهی کالای همراه ملوان «ته‌لنجی» علاوه بر تثبیت شغل ملوانان لنج‌های تجاری، بیش از 7 هزار شغل پایدار ملوانی جدید ایجاد می‌شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پیش بینی می‌شود با ایجاد ساز وکار برای ساماندهی کالای همراه ملوان، تا دو ماه آینده به عرصه اجراء گذاشته شود.

خدری با اشاره به انتقال آب از سد چم‌شیر به اراضی دیلم و گناوه گفت: با مذاکرات انجام شده زمینه انتقال آب از سد چم‌شیر به اراضی کشاورزی دیلم و گناوه فراهم که تحول مهمی در این عرصه ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به راه اندازی گمرک امام حسن(ع) در بندر دیلم افزود: با پیگیری‌های انجام شده گمرک این بندر در آینده نزدیک افتتاح می‌شود.