پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/07/17 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1204707 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23442384
کد خبر : 164538 تاریخ ثبت : 1396/6/12 08:57 نظرات تایید شده : 0

کره‌شمالی بمب هیدروژنی پیشرفته ساخته است + عکس

خلیج فارس: کره‌شمالی می‌گوید بمب هیدروژنی ساخته است که قابلیت نصب بر روی موشک‌های بالستیک قاره‌پیما را دارد.
 
به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایلنا؛ کره‌شمالی می‌گوید توانایی‌های خود در ارتباط با «بمب هیدروژنی» را افزایش داده و آن را قابل کارگذاری بر موشک‌های بالیستیک قاره‌پیما کرده‌است.
 
خبرگزاری رسمی کره‌شمالی، بامداد امروز- یکشنبه- مدعی شد، «کیم جونگ‌اون» رهبر این کشور، در جریان دیدار از «موسسه بمب هسته‌ای»، بر بمب هیدروژنی که قابل کارگذاری بر موشک‌های بالیستیک قاره‌پیما است نظارت کرد.
 
خبرگزاری رسمی کره‌شمالی در عین حال می‌گوید جنگ‌افزاری که در اختیار آن کشور است «قدرت ویرانگری عظیمی» دارد.
 
گزارش تازه در ارتباط با فعالیت‌های نظامی و هسته‌ای کره شمالی همزمان با اوج‌گیری یکی از تازه‌ترین بحران‌ها در شبه‌جزیره کره منتشر شده‌است. حملاتی لفظی -به طور مشخص- میان پیونگ‌یانگ و واشنگتن رد و بدل شده‌ است.
 
کره‌شمالی در هفته‌های گذشته دست به آزمایش موشک بالیستیکی زده که به‌نظر می‌رسد یک موشک قاره‌پیما، با قابلیت دسترسی به خاک آمریکاست. شورای امنیت سازمان ملل آزمایش‌های بالیستیک و هسته‌ای با کاربرد نظامی از سوی پیونگ‌یانگ را منع کرده‌است.
 
در پی آزمایش‌های اخیر بود که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا هشدار داد کره‌شمالی با «خشم و آتش» روبه‌رو خواهد شد و پیونگ‌یانگ تهدید کرده به جزیره گوام حمله کند. این سخنان برای مدتی تنش‌ها و حملات لفظی بیشتری را همراه آورد تا در نهایت از سوی رهبر کره‌شمالی گفته شد که طرح حمله به گوام فعلا متوقف شده‌است.