پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1621327 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2613708
کد خبر : 164010 تاریخ ثبت : 1396/6/8 09:12 نظرات تایید شده : 0

کاهش بی‌سابقه محبوبیت ماکرون

خلیج فارس: نتایج یک نظرسنجی نشان داد، اکثریت فرانسوی‌ها به توانمندی رئیس‌جمهوری کشورشان در راستای هدایت فرانسه در مسیری درست اطمینان ندارند.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ کاهش میزان محبوبیت امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در حالی صورت می‌گیرد که این رهبر جوان ۳۹ ساله قرار است به زودی برنامه اصلاحات در بازار کار خود را ارائه کند.
 
نتایج نظرسنجی هریس اینترکتیو نشان داد، ۴۶ درصد فرانسوی‌ها به توانمندی‌های ماکرون در حوزه رهبری سیاسی اطمینان دارند که این میزان در مقایسه با ماه گذشته پنج درصد و در مقایسه با اواسط ژوئن ۱۳ درصد کاهش یافته است.
 
کاهش میزان محبوبیت ماکرون باعث شده که وی به غیرمحبوب‌ترین رئیس‌جمهوری فرانسه پس از ۱۰۰ روز نخست آغاز به کار تبدیل شود.
 
پیش‌تر نیز نظرسنجی که توسط موسسه ایفاپ به سفارش روزنامه ژورنال دومانش انجام شده بود، میزان نارضایتی از امانوئل ماکرون را ۵۷ درصد اعلام کرد که حاکی از ۱۴ درصد رشد نارضایتی‌ نسبت به نتیجه نظرسنجی گذشته همین موسسه در ماه ژوئیه است.
 
ماکرون که هم‌اکنون در میانه برنامه دیدارهای رسمی خود از پایتخت کشورهای اروپایی است از زمان پیروزی در انتخابات تاکنون با موانعی همچون مناظرات شدید در پارلمان درباره اصلاحات نظام کار، درگیری با ارتش و قطع کمک به خانه‌سازی روبرو بوده است.