پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/13 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1874617 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/07/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2866635
کد خبر : 163044 تاریخ ثبت : 1396/6/1 01:22 نظرات تایید شده : 15
دهدار رییس می‌شود، میگلی‌نژاد شهردار؟

تعیین رییس شورای شهر بوشهر در گام آخر/ زمزمه ائتلاف 6 عضو برای هیات رئیسه و شهرداری

خلیج فارس: امروز اولین نشست رسمی 9 عضو شورای جدید شهر بوشهر برگزار می شود تا رییس و هیات رییسه این شورا مشخص گردد.

خلیج فارس: پنجمین دوره شورای اسلامی شهر بوشهر همزمان با سراسر کشور در شرایطی از امروز (چهارشنبه) و پس از مراسم تحلیف در فرمانداری رسما فعالیت خود را آغاز می کنند که هنوز درباره تعیین هیات رییسه، سرپرست شهرداری و شهردار فضا شفاف نیست.

به گزارش «خلیج فارس»؛ دلیل این شرایط مبهم، عدم برگزاری پیش انتخابات درباره هیات رییسه، سرپرست شهرداری و شهردار در نشست های غیر رسمی منتخبان دوره پنجم می باشد و همه چیز به مراسم تحلیف موکول شده است.

این در حالی است که اعضای شورای پنجم بوشهر از اواخر تیرماه نشست های غیر رسمی خود را در عمارت امیریه روزهای یکشنبه و سه شنبه هر هفته برگزار کرده اند، ولی درحالی که جلسات اخیر به مرحله تعیین گزینه های نهایی شهرداری و هیات رییسه نزدیک می شد، به دلیل غیبت یا تاخیر برخی منتخبان، عملا جلسات بدون نتیجه پایان می یافت.

با این حال و در شرایطی که وضعیت رییس و همکاران وی در هیات رییسه شورای پنجم بوشهر شفاف نشده، اما خبر می رسد طی روزهای اخیر دیدار و نشست های دو و چند نفره منتخبان با هدف ائتلاف پیرامون کرسی ریاست شوراپنجم برگزار شده است، آوردگاهی که این موضوع را به تقابل دو طیف اصلاح طلبان و اصولگرایان در شورا تبدیل نموده است.

آنچه از چنین نشست هایی به بیرون درز کرده، حاکی از آن است که عبدالخالق برزگرزاده رییس همه سال های دوره چهارم شورا به ریاست شورای جدید دستکم در سال اول تمایلی ندارد.

برخی معتقدند این اقدام برزگرزاده در راستای همراهی با حامیان دو کاندیدای بالقوه ریاست شورای جدید می باشد، خصوصا اینکه گفته می شود رای دو راهیافته شورای سابق به شورای جدید (آسایش و عبدالله زاده) نیز همراه خود دارد.

اما باید دید برزگززاده و دو همراه دیگرش در کنار کدام کاندیدای بالقوه شهرداری خواهند ایستاد؟

از یکسو ابوذر دهدار کاندیدای موردحمایت لیست امید قرار دارد و از سوی دیگر کیوان هاشم زاده می باشد که موردحمایت اصولگریان است.

آنچه مشخص است اینکه فاصله رای دو کاندیدای جدی ریاست شورا نزدیک است و چرخش برزگرزاده و حامیان وی به سمت یکی از آنها نقش تعیین کننده دارد.

از این رو، پس از انتخاب هیات ریسه شورا در نشست صبح امروز فرمانداری، آرایش منتخبان شورای جدید مرکز استان برای تعیین شهردار هم تا حدودی مشخص می شود.

گویا پس از انصراف گزینه اصلی لیست امید برای شهرداری بوشهر (مسعود شکوهی)، علی مهرپویا معاون مخابرات استان گزینه بعدی و جدی مورد حمایت این طیف می باشد اما حضور چهره های جدید منتسب به اصلاح طلب که هر کدام یک یا دو رای ثابت در سبد رای خود داشته و به نظر نمی رسد که حاضر به کناره گیری به نفع گزینه اصلی باشند، قدری کار را برای نمایندگان لیست امید سخت نموده است.

از سویی، مطرح شدن احمد جعفری نسب چهره تمام اصولگرا در میان گزینه های شهرداری هم برای منتخبان لیست امید چالش دیگری بود، خصوصا اینکه زمزمه حمایت خدری نماینده بوشهر در مجلس از این گزینه، شرایط وی را مناسب تر نشان می داد.

به نظر می رسد در این شرایط شانس گزینه های اصلاح طلب برای رسیدن به صندلی شهرداری کاهش یافته؛ به این دلایل:

از یک سو تعدد گزینه های منتسب به اصلاح طلبان برای شهرداری

دلیل دیگر آرا خاکستری سه عضو شورا که سمت سوی نامشخصی دارند

از طرفی ائتلاف سنگین اصولگرایان که حول گزینه خالص اصولگرایی، غیربومی و ناآشنا به مدیریت شهری برای در اختیار گرفتن شهرداری مرکز استان شکل گرفته است.

با این حساب و در شرایطی که شانس میگلی نژاد (شهردار فعلی) و جعفری نسب (گزینه مورد حمایت اصولگرایان) بیش از همه گزینه هاست، زمزمه های ائتلاف سه عضو راهیافته شورای سابق به شورای جدید با منتخبان لیست امید برای ابقای شهردار کنونی مطرح گردیده است. طوری که سپردن ریاست شورا به گزینه اصلاح طلب و گرفتن حمایت آنها برای ادامه شهرداری میگلی نژاد محتمل است.

به هر روی، امروز اولین نشست رسمی 9 عضو شورای جدید شهر بوشهر برگزار می شود تا رییس و هیات رییسه این شورا مشخص گردد. خروجی این نشست نشان می دهد ائتلاف 6 عضو صرفا گمانه زنی است یا واقعیتی است که مبنای تصمیم های مهم بعدی در شورای پنجم بوشهر قرار می گیرد.

 

 کلمات کلیدی خبر : شورای شهر بوشهر شورای پنجم