پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 11504953
کد خبر : 161360 تاریخ ثبت : 1396/5/21 14:30 نظرات تایید شده : 0

کدخدایی: گفتيم احمدی‌نژاد انصراف دهد

خلیج فارس: عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه «آیا تلاش شد مانند آقای هاشمی ایشان (احمدی‌نژاد) هم انصراف دهند؟»، گفت: «انصراف را بله؛ چون در جایی کسی را دیدم که صحبتی کرده بود و خلاف واقعیت بود، من هم درصدد پاسخ نیستم، اما این دوره زمانی که به نتیجه رسیدیم، قبل از اینکه اسامی را به وزارت کشور اعلام کنیم، به برخی از آقایان قرار شد اطلاع دهیم، از جمله ایشان که اگر می خواهند انصراف دهند. اصلا اصراری نیست».

 
به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ او افزود: «من به آقای دکتر الهام اطلاع دادم و گفتم چنین وضعیتی هست و ممکن است تا ساعات آینده نتایج را اعلام کنیم و نظر به ایشان مثبت نبود و می‌توانید اعلام کنید و ما می‌توانیم مانند بقیه در لیست انصرافی‌ها قرارش دهیم. ایشان تردید داشتند و گفتند بعید است قبول کنند و دیگر پاسخی تا ساعتی که ما قرار بود اعلام کنیم، نیامد». «محمود احمدی‌نژاد»، رئيس دولت‌های نهم و دهم، در جریان ثبت‌نام از نامزدهای ریاست‌جمهوری، برای این پُست ثبت‌نام کرده بود. این ثبت‌نام در حالی بود که مهرماه سال گذشته مقام معظم رهبری در جریان درس خارج فقه کاندیداتوری احمدی‌نژاد را در انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم به صلاح ندانسته بودند.
 
ایشان گفتند: «یک نفری، یک آقایی آمده پیش من، من هم به ‌ملاحظه‌ صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم که شما در فلان قضیه شرکت نکنید.  
 
نگفتیم هم شرکت نکنید، گفتیم صلاح نمی‌دانیم ما شما شرکت کنید. این را گفتیم، خب یک چیز عادی است».

احمدی‌نژاد پس از این سخنان مقام معظم رهبری، در نامه‌ای خطاب به ایشان نوشت: «پس از آن حضرت‌عالی توصیه فرمودید که در این دوره مصلحت نیست بنده در انتخابات شرکت نمایم و این‌جانب نیز تبعیت خود را اعلام نمودم». اما احمدی‌نژاد با ثبت‌نام برای انتخابات ریاست‌جمهوری که در کنار «حمید بقایی» انجام داد، ناظران را شگفت‌زده کرد؛ اما با اعلام اسامی نامزدهای احراز‌صلاحیت‌شده، اسمی از احمدی‌نژاد و بقایی دیده نشد.