پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/04/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 698688 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 11347442
کد خبر : 161257 تاریخ ثبت : 1396/5/20 10:26 نظرات تایید شده : 1
به همت خانه مطبوعات و رسانه برگزار شد:

جشن بزرگ خانواده رسانه در بوشهر+ تصاویر

خلیج فارس: جشن نکوداشت روز خبرنگار ویژه اهالی رسانه استان بوشهر به همت خانه مطبوعات و رسانه بوشهر برگزار شد.

خلیج فارس: جشن نکوداشت روز خبرنگار ویژه اهالی رسانه استان بوشهر به همت خانه مطبوعات و رسانه بوشهر برگزار شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در این مراسم که پنجشنبه شب در مجتمع فرهنگی و هنری برگزار شد، در کنار خانواده رسانه در استان، شماری از مسئولان نیز حضور داشتند.

فعالیت 280 رسانه در بوشهر

رییس خانه مطبوعات و رسانه های استان با اشاره به انتخاب هیات مدیره جدید این تشکل صنفی، ابراز امیدواری کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته، اقدامات مناسبی در زمینه رفاهی و صنفی برای خبرنگاران انجام دهیم.

مازیار هوشمند ادامه داد: در استان بوشهر 280 رسانه وجود دارد که از این شمار 80 رسانه مجوز دار و مابقی نیز در مسیر گرفتن مجوز هستند.

هوشمند افزود: از شمار رسانه های مجوزدار 47 رسانه مکتوب و مابقی آن سایت های خبری هستند.

اهتمام رسانه های بوشهر برای تشکیل خانه مطبوعات

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نیز گفت: خبرنگاران در راستای رسالت مهمی که دارند همواره در پوشش رویدادهای حوزه های خود خود تلاش وافری می کنند.

حمیده ماحوزی در ارتباط با ظرفیت رسانه ای استان گفت: بوشهر نیز با داران بودن 2 روزنامه، نمایندگی های خبرگزاری های کشوری، هفته نامه و ماهنامه در حوزه رسانه ای از ظرفیت ارزشمندی برخوردار است.

ماحوزی ادامه داد: با اهتمام جدی فعالان رسانه ای استان خانه مطبوعات و رسانه های استان بوشهر تشکیل شد که امید می رود خبرنگاران با نام نویسی خود یاری رسان مسئولان این تشکیلات برای اجرای برنامه های خود باشند.

وی گفت: در سطح استان بوشهر برخی از رسانه ها نیز با پرداختن به شعار سال جاری در حوزه اقتصاد مقاومتی فعالیت چشمگیری داشتند که فعالیت آنها قابل تقدیر است.

رسانه حب و بغض شخصی در فعالیت خود دخالت ندهند

معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر گفت: خبرنگار وظیفه اصلاح گری در جامعه دارد و با رسالت خود مسیر صحیح را برای جامعه ترسیم می کند.

عبدالکریم گراوند افزود: با نگاهی به قانون اساسی می توان به اهمیت خبرنگاری و همچنین قرار گرفتن آن به عنوان رکن چهارم دیپلماسی پی برد.
وی تصریح کرد: براساس قانون اساسی مطبوعات آزاد هستند مگر اینکه فعالیت آنها مخل جامعه باشد.

گراوند یادآور شد: روزنامه نگار همانند چراغی برای جامعه، هدایت کننده و قطب نمای آن است و در صورتی که مسیر را به درستی مشخص نکند جامعه نیز با مشکل روبه رو می شود.

وی بیان کرد: خبرنگاران باید در این حرفه مهم حب و بغض های شخصی را در کار خود دخالت ندهند.

لزوم توجه ویژه به رسانه‌های چاپی

میهمان ویژه این مراسم و پژوهشگر برتر تاریخ مطبوعات ایران نیز طی سخنانی بر لزوم توجه ویژه به رسانه‌های چاپی تاکید کرد و گفت: رسانه‌ها اکنون به‌جای همگرایی، واگرایی دارند.

سید فرید قاسمی اظهار داشت: امروز با گسترش فضای مجازی، برخی رسانه‌های بی‌هویت منبع خبری جامعه هستند و رسانه‌ها باید برای بهبود این وضعیت تلاش دو چندانی داشته باشند.

وی اضافه کرد: با بروز رسانه‌های برخط امروز با شاهد بی‌رونق‌ترین زمان برای رسانه‌های چاپی هستیم.

این  پژوهشگر تاریخ مطبوعات بیان کرد: رسانه‌ها اکنون به‌جای همگرایی، واگرایی دارند، در جهان پایگاه خبری برای رسانه کاغذی خریدار می‌سازند، اما اکنون ما اینکار را انجام نمی‌دهیم.

وی افزود: اکنون رسانه‌های چاپی نباید به خبر بپردازند چرا که انعکاس خبر با ظهور رسانه‌های برخط رسیدن به یک دشت سوخته است و به جای انعکاس خبر باید ارائه نظر کرد.

قاسمی اضافه کرد: رسانه‌های محلی نباید مقلد روزنامه‌های کشوری باشند چرا که نوع این دو روزنامه‌نگاری با هم متفاومت است و گاهی مطالب روزنامه‌های محلی مرجع روزنامه‌های کشوری می‌شوند.

وی با اشاره به مرزی بودن استان بوشهر، بیان کرد: رسانه‌های استان‌های مرزی مسئولیتی سخت‌تر از دیگر استان‌ها دارند چرا که علاوه بر دغدغه محلی باید منافع ملی را نیز توجه داشته باشند.

در این آئین از فعالان رسانه ای که در راستای شعار سال (اقتصاد مقاومتی) اقدام به انتشار مطلب کرده و توسط اداره کل ارشاد معرفی شدند، همچنین از پنج رسانه ای که در حوزه استاندارد و تحقیقات صنعتی استان بوشهر فعالیت کرده بودند از سوی این اداره تجلیل شد.

همچنین از روابط عمومی های منطقه ویژه اقتصادی پارس، اداره کل تامین اجتماعی استان و شهرداری بندر بوشهر به دلیل همکاری با رسانه های استان با اهدای لوحی تقدیر به عمل آمد.

اجرای زنده علیرضا روزگار از خوانندگان پاپ کشور، تقلید صدا توسط یکی از هنرمندان کشوری و پخش کلیپی از خبرنگاران فعال استان از جمله برنامه های این جشن بود که با استقبال حاضران همراه شد.

تصاویر بیشتراز جشن اهالی رسانه بوشهر