پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/04/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 698855 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 11347608
کد خبر : 161179 تاریخ ثبت : 1396/5/18 14:24 نظرات تایید شده : 3

پاسخ مالک شناور مسافری خارگ به جوابیه اداره بندر

خلیج فارس: در تعهدنامه محضری به استانداری فقط متعهد به جابجایی مسافر در مسیر بوشهر به خارگ با نرخ توافقی استان بوده و هیچ سالی در آن قید نشده است...

خلیج فارس: مالک شناور "اروس مهیار" را در مسیر خارگ-بوشهر فعال کرده بود و اخیرا متوقف شده، به جوابیه روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر پاسخ داد.

در توضیح ارسالی شرکت توان تأمین مهیار آمده:

1- این شرکت در تعهدنامه محضری داده شده به استانداری فقط متعهد به جابجایی مسافر در مسیر بوشهر به خارگ با نرخ توافقی استان بوده و هیچ  سالی در آن قید نشده است. اما در عین حال این شرکت آمادگی دارد تا پایان زمان فعالیت شناور مذکور در این مسیر تردد نماید.

2- در مورد خرید خارج کشور نیز این شرکت بالغ بر چندین نوع شناور از کشورهای مختلف به سازمان بنادر ارائه نمود که بالاخره شناور در ترکیه از نظر فنی و قیمت مورد تأیید کارشناسان سازمان بنادر قرار گرفت و مبلغی بعنوان پیش پرداخت به شرکت فروشنده پرداخت شد. ولی بعداً سازمان بنادر به دلیل حمایت از تولید داخل و سال اقتصاد مقاومتی این شرکت را ملزم به ساخت داخل نمود.

3- مطابق صورتجلسه 94.12.26 فی مابین سازمان بنادر و دریانوردی و این شرکت، شرکت در انتخاب شرکت سازنده دخالت نداشته و سازمان بنادر پس از استعلام قیمت از پنج شرکت سازنده داخلی، شرکت توان تأمین مهیار با شرکت انتخاب شده اقدام به عقد قرارداد نمود.

4- در مورد عدم توانایی مالی این شرکت به استحضار می رساند که بعلت توجیه ناپذیر بودن فعالیت شناورهای مسافری در ایران، خود سازمان بنادر از طریق وجوه اداره شده به متقاضیان تسهیلات ارزان قیمت صفر درصد می دهد و این شرکت نیز از این امر مستثنا نبوده و صورتجلسه ای نیز در همین رابطه فی مابین این شرکت و سازمان بنادر منعقد شده است.

5- در مورد زیرساخت اسکله نیز این شرکت هیچ تعهدی به هیچ اداره یا سازمانی نداده و تاکنون نیز همکاری لازم داشته و در مورد اسکله والفجر بوشهر نیز هیچ هماهنگی با این شرکت صورت نگرفته است.

6- این شرکت در مورد تعهدات خدمات ارزان به اهالی و مسافرین محترم جزیره خارگ نیز با توجه به اینکه هیچ جلسه ای با هیچ مقام و اداره و نهادی نداشته، خود این شرکت از بدو فعالیت رأساً اقدام به این کار نموده است .

الیاس فولادی- مالک شناور آروس مهیار

در این زمینه
مردم خارگ قربانی اختلاف بخش خصوصی و مدیران استانی
توضیحات بندر درباره توقف شناور مسافری خارگ/ کرایه مشابه دیگران مغایر تعهدات شرکت است

 کلمات کلیدی خبر : خارگ جوابیه