پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 787077 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 5888053
کد خبر : 161008 تاریخ ثبت : 1396/5/18 13:28 نظرات تایید شده : 0
امروز افتتاح شد؛

مرکزی برای دیدار فرزندان طلاق در بوشهر

خلیج فارس: دیدار فرزاندان طلاق با والدین خود در اماکن مختلف بارها موجب بروز مشکلاتی برای خانواده ها و کودکان شده که برای جلوگیری از آسیب های احتمالی مرکز مهر خانواده در بوشهر راه اندازی شد.

خلیج فارس: دیدار فرزاندان طلاق با والدین خود در اماکن مختلف بارها موجب بروز مشکلاتی برای خانواده ها و کودکان شده که برای جلوگیری از آسیب های احتمالی مرکز مهر خانواده در بوشهر راه اندازی شد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ تا پیش از این خانواده های طلاق و افرادی که دچار اختلافات خانوادگی می باشند در کلانتری ها و امکان مختلف دیگر با فرزندان خود دیدار می کردند که کلانتری‌ها به واسطه فضای فیزیکی و رفت وآمدهای که به آنجا صورت می‌گیرد محیطی تنش زا و آسیب زا است و حضور طفل در چنین محلی می‌تواند آسیب‌های روحی و عاطفی را به او وارد کند.

از این رو توسط بهزیستی کشور، ایجاد مراکزی با عنوان "مهر خانواده" برای دیدار فرزندان طلاق با والدین در دستور کار قرار گرفته است.

معاون اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر در این خصوص گفت: پدیده طلاق موجب آسیب‌های اجتماعی برای زوجین، فرزندان و جامعه است و بیشترین آسیب آن متوجه فرزندان می‌شود.

عباس کشاورزی در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما افزود: با توجه به ماده 41 قانون حمایت از خانواده، معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و بهزیستی استان تصمیم به ایجاد مرکزی برای ملاقات والدین مطلقه با کودکانشان گرفتند تا از این پس این ملاقات‌‌ها به‌جای کلانتری در این مرکز انجام شود.

مدیر کل بهزیستی استان بوشهر هم با اشاره به فعالیت مرکز مهر خانواده همزمان با شهر بوشهر در سایر شهرستان‌های استان گفت: این ملاقات‌ها در بوشهر روزهای سه شنبه از ساعت 16 تا 19 و روزهای پنج‌شنبه از ساعت 10 تا 12 صبح انجام می‌شود.

خدیجه پوربهی تصریح کرد: روانشناسان در این مراکز جلسات مشاوره‌ای را با هدف بررسی مشکلات پس از طلاق برای کودکان و والدین آنها برگزار می کنند، مراکزی که با ایجاد آن والدین در محیطی امن و صمیمی با یکدیگر ملاقات می‌کنند.

مرکز مهر خانواده بوشهر در بخشی از ساختمان حضرت رقیه اورژانس اجتماعی بهزیستی واقع در خیابان امام خمینی کوچه فاطمیه واقع شده است.

 کلمات کلیدی خبر : طلاق بهزیستی