پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3884182 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8984818
کد خبر : 160858 تاریخ ثبت : 1396/5/17 10:58 نظرات تایید شده : 37
پیگیری یک خبر؛

محرومیت داور برازجانی به خاطر نگرفتن عکس + واکنش رییس هیات فوتبال

خلیج فارس: خبر می رسد داور دشتستانی لیگ برتر با نامه‌ای عجیب از سوی رییس هیات فوتبال بوشهر با محرومیت مواجه شده است.

خلیج فارس: خبر می رسد داور دشتستانی لیگ برتر با نامه‌ای عجیب از سوی رییس هیات فوتبال بوشهر با محرومیت مواجه شده است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ محمدحسین زاهدی‌فر، داوری که شیوه قضاوت او شباهت خاصی به آندریس فریسک دارد و به این لقب مشهور شده، بعد از قضاوت بازی پرسپولیس در هفته اول لیگ برتر فوتبال ایران، اکنون با محرومیت مواجه شده است.

در این رابطه داستان عجیبی به گوش می‌رسد.

آنطور که خبرگزاری ایلنا نوشته، زاهدی فر بعد از برگشت به بوشهر در اعتراض به بی‌اعتنایی و بی توجهی این هیات فوتبال به داوران، به درخواست نجفی رییس هیات فوتبال برای گرفتن عکس یادگاری پاسخ منفی داد. موضوعی که باعث اتفاق عجیبی برای این داور شده است.

نجفی بعد از این موضوع با نامه نگاری به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ خواهان محرومیت او تا اطلاع ثانوی می‌شود! موضوعی که در هفته اول و بعد از قضاوت او در دیدار دو تیم پرسپولیس و فولاد خوزستان اکنون باعث محرومیتش شده است. در این زمینه گفته می‌شود کمیته داوران ابتدا با این موضوع مخالفت کرده اما ادامه نامه‌گاری از سوی هیات فوتبال، باعث موافقت با این موضوع می شود.

تاکنون زاهدی فر در خصوص این اتفاق اظهارنظری نداشته است.

واکنش رییس هیات فوتبال: اینطور که رسانه ای شده، صحت ندارد

رییس هیات فوتبال استان بوشهر در واکنش به این خبر می گوید: آنچه اتفاق افتاده موضوعی خانوادگی بوده ولی برخی با غوغاسالاری به آن در رسانه ها دامن می زنند.

محمد نجفی اعتقاد دارد گروهی که در انتخابات ریاست هیات فوتبال در مهرماه آینده کاندیدا هستند، به چنین موضوعی دامن می زنند!

وقتی از نجفی درباره اینکه آیا عکس نگرفتن زاهدی فرد با وی دلیل نامه نگاری برای محرومیت او بوده سوال می کنیم، نجفی پاسخ می دهد: اصلا بحث عکس گرفتن در میان نیست و شان رییس هیات فوتبال هم این نیست برای چنین موضوعی با کمیته داوران نامه نگاری کند، بلکه در مراسم استقبال از ایشان بعد از قضاوت در هفته نخست لیگ برتر، هیات فوتبال که یکی از پایه های پرورش و معرفی داوران است، می خواست از ایشان تقدیری کرده و آن را بهتر منعکس کند، ایشان برخورد دیگری داشتند که ساختار هیات فوتبال را نادیده گرفت.

نجفی با بیان اینکه موضوع پیش آمده خانوادگی و در حکم روابط پدر و فرزندی است، اما برخی کاسه داغتر از آش شده اند، می گوید: برخی که اتفاق پیش آمده را به نگرفتن عکس با بنده تقلیل می دهند بدانند اصلا اینگونه نبوده، بلکه موضوع و حرف ما توجه به ساختار هیات فوتبال بوده است.

رییس هیات فوتبال با بیان اینکه نامه ما به کمیته داوران صرفا در راستای توجه به شان هیات و نه شخص بوده می گوید: هدف ما تلنگری بوده تا برخی رفتارها اصلاح شود، وگرنه زاهدی فرد افتخار داوری استان و کشور است و دنبال محرومیت نبوده ایم و قطعا به قضاوت لیگ برتر برمی گردند.

چون زاهدی فرد هنوز دراین خصوص اظهارنظری نداشته و به تماس هایش نیز پاسخ نمی دهد، نمی توان قضاوت دقیق و قطعی درباره ابعاد موضوع داشت، اما انتظار می رود حتی رییس هیات فوتبال درخصوص تنها داور وسط لیگ برتر از استان بوشهر انعطاف بیشتری به خرج داده و موضوعی که به عقیده وی خانوادگی است، در استان مرتفع نمی نمود و به فدراسیون کشیده نمی شد.

هرچند بررسی اظهارات محمد نجفی نشان می دهد اتفاق آنچنانی هم رخ نداده که نیاز به درخواست برای محرومیت وی باشد و باید در این زمینه با تدبیر بهتری عمل می شد.

به هر روی امیدواریم مشکلی در ادامه قضاوت داور هم استانی در لیگ برتر نباشد، چه اینکه وی با داوری های بی حرف و حدیث در مسابقه تیم های بزرگ کشور تحسین کارشناسان این عرصه را در پی داشته و آینده روشنی در پیش دارد.