پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 11505016
کد خبر : 160641 تاریخ ثبت : 1396/5/16 08:40 نظرات تایید شده : 1

عباس‌زاده: قتل در استان ۲۰ درصد کاهش یافت

خلیج فارس: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: پلیس این استان برای سومین سال پیاپی در سال 95 به عنوان نخست کشفیات سرقت در کشور دست یافت.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا؛ سردار حیدر عباس‌زاده یکشنبه شب در نشست با خبرنگاران افزود: در ارتباط با شاخص یاد شده میزان کشفیات سرقت از ابتدای سال جاری تاکنون 94 درصد گزارش شده است.

وی بیان کرد: در سال های 92 و 93 میزان کشفیات سرقت ها در استان بوشهر92 درصد و در سال 95، این رقم در این استان 93 درصد گزارش شد.

عباس زاده ادامه داد: بطور میانگین از یکهزار سرقت شکل گرفته در استان بوشهر بالغ بر 900 فقره از آنها با تلاش های پلیس استان بوشهر کشف شده است.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یکهزار و 10 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان بوشهر کشف شده که این میزان کشفیات در مقایسه با سال گذشته 53 درصد رشد نشان می دهد.

عباس زاده یادآور شد: در این راستا از ابتدای سال جاری 6 هزار و 121 خودروی حامل قاچاق توسط پلیس اعمال قانون شدند که دراین شاخص نیز در مقایسه با سال گذشته افزایش 211 درصدی تجربه کردیم.

وی افزود: شمار قابل توجهی از این خودروها پس از تغییر وضعیت در اختیار مالکان آنها قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان بوشهر درخصوص عملکرد پلیس درخصوص برخورد با زنان بدپوشش نیز گفت: نیروی انتظامی نمی تواند همه ماموریت های خود را بطور سلبی انجام دهد بلکه در این حوزه رسالت خود را ایجابی و در قالب تذکر انجام می دهد که برای تحقق این مهم از ظرفیت خواهران بسیجی در استان بوشهر استفاده می کنیم.

عباس زاده افزود: در این راستا 24 دستگاه از جمله صدا و سیما و فرهنگ و ارشاد اسلامی متولی هستند که با انجام وظایف خود باید برای بهبود وضعیت حجاب و عفاف در جامعه تلاش کنند.

عباس‌زاده در ارتباط با میزان وقوع جرائم خشن در استان بوشهر نیز عنوان کرد: از ابتدای سال جاری در مقایسه با سال گذشته درصد جرائم خشن 20 درصد کاهش پیدا کرده است.

وی گفت: در این ارتباط 94 درصد از آنها کشف شده که شاخص ترین آنها در موضوع قتل ها بوده است.

عباس زاده یادآور شد: آخرین قتل صورت گرفته در استان بوشهر نیز در شهرستان دشتستان است که عامل آن شناسایی شده و بزودی دستگیر می شود.

وی افزود: پس از انقلاب شکوهمند اسلامی تا سال 90 نیز 46 درصد قتل های صورت گرفته در استان بوشهر عاملان آنها شناسایی و دستگیر شده است.

در حاشیه این نشست به مناسبت 17 مردادماه بزرگداشت روز خبرنگار از سوی فرماندهی انتظامی استان بوشهر از خبرنگاران این حوزه تجلیل شد.