پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/02/26 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3884166 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8984802
کد خبر : 160631 تاریخ ثبت : 1396/5/16 00:50 نظرات تایید شده : 10
فرمانده انتظامی استان در نشست خبری:

حجاب با کار اقناعی بهبود می‎یابد نه فقط سلبی/ رتبه برتر استان از نظر کشف سرقت‌ها

برای جمع آوری معتادان عسلویه آمادگی داریم، ولی کجا تحویل دهیم/ استفاده ناصحیح از فضای مجازی، بزرگترین تهدید ماست/ جسدی که در گورک پیدا شد سقط جنین بوده

خلیج فارس: فرمانده انتظامی استان بوشهر در آستانه 17 مرداد روز خبرنگار به جمع اهالی رسانه آمد تا گزارشی از آخرین وضعیت امنیتی استان و اقدامات پلیس دهد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سردار حیدر عباس زاده در این نشست با اشاره به کشف 94 درصد جرائم خشن طی سالجاری، گفت: میزان جرایم نیز 20 درصد نسبت به زمان مشابه پارسال کاهش نشان می دهد.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در سه سال متوالی رتبه برتر کشور را از نظر کشف سرقت ها داشته، افزود: از هر هزار سرقت، 965 مورد کشف شده که رتبه برتر در کشور، نشان از  اشراف اطلاعاتی و آمادگی عملیاتی پلیس دارد.

رئیس پلیس استان بوشهر با بیان اینکه قتل‌های به وقوع پیوسته در کوتاه‌ترین زمان کشف می‌شود گفت: در قتل اخیر در برازجان قاتل و همدست وی شناسایی شده که بزودی دستگیر و تحویل مقامات قضایی استان بوشهر می‌شود.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی تولید کننده امنیت نیست خاطر نشان کرد: امنیت با تلاش مردم و دستگاه‌های مختلف اجرایی و کارکرد نهادها تولید می‌شود ولی نیروی انتظامی حافظ امنیت است.

وی همچنین از کاهش 20 درصدی متوفیان تصادفات درون شهری و 15 درصدی در برون شهری خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با رعایت قوانین توسط رانندگان و اعمال قانون توسط پلیس با ابزارهای الکترونیکی، این روند کاهشی ادامه داشته باشد.

برای جمع آوری معتادان عسلویه آمادگی داریم، ولی کجا تحویل دهیم

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به اینکه مرگ چند نفر در حاشیه شهر عسلویه طی یک ماه اخیر امنیتی نیست، گفت: همه متوفیان معتاد بوده و بر اثر سوء مصرف و گرما زدگی دچار این وضعیت شدند.

وی ادامه داد: عسلویه نقطه ای صنعتی است که از همه نقاط کشور برای اشتغال به آنجا می آیند و اعتیاد هم یکی از آسیب های جامعه کارگری آن است، از طرفی پلیس آمادگی دارد طی چند ساعت همه معتادان متجاهر را جمع آوری کند، ولی تامین کمپ برای نگهداری آنها وظیفه دستگاههای دیگر است که در این خصوص دچار نقص می باشیم. مثلا امروز طرح جمع آوری متعادان متجاهر در عسلویه اجرا و این افراد به استان های دیگر انتقال می یابند، ولی مانعی نیست که دوباره به عسلویه برنگردند.

به گفته وی، محلی برای نگهداری و ترک اعتیاد این افراد نیاز است که این مهم به استانداری هم انتقال داده شده تا اقدامی موثر صورت بگیرد.

حجاب با کار اقناعی بهبود می‎یابد نه فقط اقدامات سلبی

سردار عباس زاده در بخش دیگری از این نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره اقدامات پلیس پیرامون امر به معروف و نهی از منکر خصوصا در موضوع حجاب اظهار داشت: در خصوص حجاب اقدامات اقناعی بهتر از سلبی جواب می دهد و رویکرد پلیس هم همین است، طوری که نیروهای ما شامل خواهران بسیجی یا پلیس های افتخاری به تذکر اقناعی در خصوص حجاب اکتفا می کنند، مگر موارد انگشت شماری که واقعا بر خدشه دار کردن حجاب اصرار می ورزند.

وی ادامه داد: مثلا در خصوص شنای مختلط که در شهر برخی پلیس را مسئول این موضوع می دانند، در یکی، دو شناگاهی که مجاور پیاده رو و خیابان است و برادران فقط با یک شورت مایو به آب وارد یا خارج می شوند، فقط از خانم ها خواسته ایم کمی از مردان فاصله بگیرند، هرچند این نذکرات هم برای ماموران ما دشواری های خود را دارد و معتقدیم باید عملکرد 24 دستگاه دیگر که براساس قانون برای حجاب و عفاف مسئولیت دارند بررسی شود و برخی فقط پلیس را مسوول ندانند.

استفاده ناصحیح از فضای مجازی، بزرگترین تهدید ماست

وی در بخش دیگری از این نشست خبری یکی از آسیب های فعلی جامعه را استفاده ناصحیح از فضای مجازی دانست و گفت: فضای مجازی ابزاری نوین است که کارکردهای خوبی دارد، اما وقتی براساس آخرین بررسی ها حدود 9 تا 10 ساعت افراد جامعه ما خصوصا کودکان را در طول روز مشغول می کند در حالی که این میزان در کشورهای توسعه یافته زیر یک ساعت است، آسیب رسان می باشد و در تحلیل برخی حوادث نیز این موضوع نمایان است.

وی خواستار نظارت بیشتر خانواده ها روی فرزندان و وقت گذاشتن بیشتر برای همراهی با آنها شد.

جسدی که در گورک پیدا شد سقط جنین بوده

خبرنگاری هم درباره حادثه تلخ پیدا شدن پیکر نوزادی در روستای گورک و خارج کردن آن از دهان سگ توسط مردم طی ماه گذشته پرسید که رییس پلیس آگاهی استان گفت: بررسی های اولیه نشان می دهد این جسد مربوط به سقط جنین بوده، ولی دلیل نهایی پس از تکمیل تحقیقات قضایی و نتایج پزشکی قانونی مشخص می شود.

در حاشیه این نشست خبری از کشفیات اخیر پلیس مباززه با مواد مخدر استان رونمایی شد.