پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/04/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 698743 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 11347497
کد خبر : 160608 تاریخ ثبت : 1396/5/15 15:04 نظرات تایید شده : 0
رییس جهاد دانشگاهی بوشهر در نشست خبری:

مرکز خون بندناف و نمایندگی رویان در بوشهر/ طرح کارورزی برای اشتغال در پارس جنوبی

خلیج فارس: احمدی زاده با اشاره به اینکه این دوره 6 ماهه می باشد، تصریح کرد: بزودی سامانه ثبت‌نام طرح کارورزی جهاد دانشگاهی استان بوشهر ایجاد می‌شود.

خلیج فارس: رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر با اشاره به راه اندازی این مرکز طی ماه گذشته به عنوان آخرین استان کشور گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان نهاد عمومی غیردولتی در زمینه آموژش، پژوهش و کارآفرینی ظرفیت های زیادی دارد که تلاش می شود به تدریج مستفر گردد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ علی احمدی زاده در نشستی خبری به مناسبت 16 مرداد سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی ادامه داد: یکی از طرح های در دست اجرا، دوره کارورزی برای دانش‌آموختگان استان بوشهر است که 6 میلیارد ریالی اعتبارات وزارت نفت برای آن پیش بینی شده است.

احمدی‌زاده با اشاره به همکاری و پیگیری استانداری و نماینده جنوب استان برای تحقق این مهم افزود: این دوره برای 600 نفر از شهریورماه در جنوب استان برگزار می شود و با توجه به اعتباری که وزارت نفت برای این طرح پیش بینی کرده، قبول شدگان در آزمون پایانی در اولویت جذب می باشند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان با اشاره به اینکه این دوره 6 ماهه می باشد، تصریح کرد: بزودی سامانه ثبت‌نام طرح کارورزی جهاد دانشگاهی استان بوشهر ایجاد می‌شود.

ایجاد مرکز خون بند ناف و نمایندگی رویان در بوشهر

احمدی زاده به برنامه‌‌های حوزه پژوهش این نهاد پرداخت و خاطر‌نشان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده در این راستا نمایندگی بانک خون بند ناف جهاد دانشگاهی استان بوشهر بزودی آغاز بکار می‌کند که با توجه به نقش این مراکز در درمان بیماری ها خصوصا سرطان، می توان کمکی در حوزه درمان استان باشد.

وی همچنین از آغاز فعالیت نمایندگی پژوهشگاه رویان در استان در آینده نزدیک خبر داد و بیان کرد: با توجه به خدمات دولتی که در عرصه ناباروری در این مرکز ارائه می شود، انتظار است مسئولان برای فراهم کردن زمینه راه اندازی این مرکز همکاری کنند.

راه اندازی دانشگاه در بوشهر

وی راه اندازی دانشگاه وابسته به جهاد دانشگاهی در بوشهر را از دیگر برنامه های این نهاد بیان کرد و گفت: این دانشگاه به صورت تخصصی و کارآفرین به دور از هرگونه موازی کاری با دانشگاههای دیگر به صورت علمی کاربردی یا آموزش عالی از اول مهر آغاز به کار می کند.

احمدی زاده افزود: اولویت سازمان جهاد دانشگاهی در تاسیس دانشگاه کارآفرین با توجه به قابلیت استان در حوزه نفت و گاز است.

نگاهی به جهاد دانشگاهی

علی احمدی‌زاده در بخش دیگری از این نشست خبری به ظرفیت های جهاد دانشگاهی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: جهاد دانشگاهی در 37 سال پیش فعالیت خود را در زمینه برنامه‌های علمی و پژوهشی به صورت غیر دولتی آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه اکنون 44 واحد جهاد دانشگاهی در استان‌ها راه‌اندازی شده خاطرنشان کرد: 31 مرکز یاد شده در استان‌ها و 13 واحد نیز در دانشگاه‌های مختلف در پایتخت کشور مستقر است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان بوشهر از فعالیت 27 پژوهشکده، 7 دپارتمان در بخش‌های مختلف خبرداد و تصریح کرد: 3 پژوهشگاه رویان در بخش‌های مختلف پزشکی از جمله پژوهش‌های ناباروری، سلول‌های بنیادین، بیوتکنولوژی پزشکی، ابن سینا و علوم انسانی با 143 گروه پژوهشی در 27 سازمان و مرکز فعالیت می‌کنند.