پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/08/16 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 9501314 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/10/09 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2751223
کد خبر : 160370 تاریخ ثبت : 1396/5/14 08:57 نظرات تایید شده : 0

مذاکرات «برجامی» موگرینی با روحانی و ظریف در تهران

خلیج فارس: فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، برای شرکت در مراسم تحلیف دوازدهمین رئیس‌جمهور ایران که در بعداظهر امروز (شنبه 14 مردادماه) در صحن مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود، وارد تهران شد.
 
مذاکرات «برجامی» موگرینی با روحانی و ظریف در تهران
 
به گزارش«خلیج فارس» به نقل از ایسنا؛ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در فرودگاه امام خمینی (ره) مورد استقبال تعدادی از مقامات کشورمان قرار گرفت.
 
این مقام ارشد اتحادیه اروپا در جریان سفر یک روزه خود به ایران طبق برنامه‌ای اعلام شده با حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس‌جمهور، محمدجوادظریف وزیر امور خارجه و همچنین کمال خرازی رئیس  شورای راهبردی روابط خارجی کشور، دیدار و رایزنی می‌کند.
 
پیش‌بینی می‌شود با توجه به تحولات اخیر و تصویب قانون تحریم‌های آمریکا علیه ایران، روسیه و کره شمالی از سوی دونالد ترامپ، محور اصلی مذاکرات موگرینی و مقامات کشورمان موضوع برجام و آینده این توافق بین‌المللی باشد .
 
بعد از توافق هسته‌ای، این چهارمین بار است که موگرینی به تهران سفر می‌کند .
 
آخرین سفر موگریتی به تهران در اسفندماه ۱۳۹۵ صورت گرفت و او برخلاف دو سفر قبلی خود با محوریت گفت‌وگو در مورد مسائل منطقه به خصوص موضوع سوریه به تهران سفر کرده بود .
 
کلمات کلیدی خبر : برجامی روحانی ظریف تهران
-->