پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 26428947 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 11606605
کد خبر : 159587 تاریخ ثبت : 1396/5/8 14:15 نظرات تایید شده : 22
قبل از اجرای برنامه؛

«محمود جهان» خواننده جنوبی درگذشت+ جزییات و فیلم

خلیج فارس: وی در بخشی از بیوگرافی خود می نویسد: خانواده جهان از جمله خانواده های هنرمند بود چرا که پدر و عمو و برادر و حتی پسرم و از این سو خواهر و دختر عموهایم، در مناسبت های مختلف مداحی می کنند. پدرم که اهل تنگستان بود شروه خوانی می کرد و از جمله چهره های شناخته شده این منطقه بود.

خلیج فارس: محمود جهان که برای اجرای کنسرت در بندر ماهشهر به سر می برد به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان صنایع پتروشیمی این شهرستان در گذشت.

به گزارش «خلیج فارس»؛ صبح امروز این خواننده موسیقی جنوب که برای اجرای برنامه در مراسم دهه کرامت در ماهشهر به سر می برد بر اثر عارضه قلبی به بیمارستان منتقل شد و درگذشت.

به نوشته فارس، این خواننده مشهور قرار بود پس فردا دهم مردادماه به مناسبت ولادت امام رضا (ع) در شهر اهواز هم کنسرت اجرا کند.

قنواتی مسئول روابط عمومی بیمارستان نفت ماهشهر با تایید این خبر به ایرنا گفت: این خواننده بدون علائم حیاتی به این بیمارستان منتقل شده و تلاش کادر پزشکی برای احیاء وی بی نتیجه ماند.

وی متولد آبادان بوده و پس از جنگ تحمیلی همراه خانواده به بوشهر مهاجرت کرد. محمود جهان از شروع کنندکان موسیقی فولکلور در بوشهر از دهه 70 بود.

(فیلم) آهنگ "گنج دریا" اثر جاودانه محمود جهان

 

محمود جهان بر اثر ایست قلبی درگذشت

مشاور وزیربهداشت و مدیر روابط عمومی این وزارتخانه گفت: علت مرگ محمود جهان خواننده جنوبی ایست قلبی است.

عباس زارع نژاد درگفت و گو با ایرنا افزود: محمود جهان از صبح امروز (یکشنبه) بعد از آنکه از خواب بیدار شد، دچار درد در قفسه سینه و بازوی چپ بود، حتی هنگام صرف صبحانه یک قرص زیر زبانی هم استفاده کرده اما ساعتی بعد در خانه (بندرماهشهر) دچار ایست قلبی شد.

وی گفت: پس این حادثه همراهان وی با خودروی شخصی او را به بیمارستان پتروشیمی ماهشهر منتقل کردند.

مشاور اطلاع رسانی وزیر بهداشت اضافه کرد: هنگامی که محمود جهان به بیمارستان رسید علایم حیاتی نداشت. البته در بیمارستان احیای قلبی - ریوی برای او انجام شد و برای لحطاتی ضربان قلب او برگشت اما دقایقی بعد دوباره دچار ایست قلبی شد واین خواننده معروف اهل بوشهر دعوت حق را لبیک گفت.

بیوگرافی محمود جهان به روایت خودش

 محمود جهان بیوگرافی خود را اینچنین شرح می دهد: خاک پای همه جنوبی ها و به ویژه خوزستانی های خونگرم هستم. خودم را متعلق به جنوب می دانم و عاشق این خاک هستم و اگر خدای بزرگ و حمایت های امیدوار کننده مردم صبور جنوب نبود موفقیتی حاصل نمی شد. در سال ۱۳۳۰ در آبادان و در محله احمدآباد به دنیا آمدم. کارمند بازنشسته شرکت نفت هستم و پس از ۵۹ سال زندگی با پنج فرزند در تهران زندگی می کنم. تک پسرم امید جهان است که صدای او البته با سبکی متفاوت از من، در نوار فروشی ها موجود است.

وی ادامه داد: خانواده جهان از جمله خانواده های هنرمند بود چرا که پدر و عمو و برادر و حتی پسرم و از این سو خواهر و دختر عموهایم، در مناسبت های مختلف مداحی می کنند. پدرم که اهل تنگستان بوشهر بود شروه خوانی می کرد و از جمله چهره های شناخته شده این شهر بود.

محمود جهان با شروع جنگ که ۲۹ سال داشته در خوزستان باقی می ماند اما پدر و مادرش به بوشهر باز می گردند. وی در سال ۱۳۵۲ ازدواج می کند.

این خواننده محبوب بندری خوان می گوید: در سال ۱۳۵۵ بود که توسط آقای بهمن خوش خلق به همراه یداله رضا زاده به تهران رفتیم و برای اولین بار با هدف آلبوم و با هزینه ایشان در استدیو چهار اثر ارکستری ضبط کردم. در این راستا باید از خدای منان و سپس از بهمن خوش خلق و فرخ یزدان فر که در بوشهر مرا کشف کرد کمال تشکر و قدردانی را به جای آورم.

 کلمات کلیدی خبر : محمود جهان موسیقی