پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/06 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 21852563 تاریخ نمایش این آگهی : 1399/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20216621
کد خبر : 159564 تاریخ ثبت : 1396/5/8 12:52 نظرات تایید شده : 0

پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان اجرا می‌شود

 عوض‌پورخلیج فارس: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با بیان اینکه بسته‌های پنج‌گانه اقتصاد مقاومتی ابلاغ شد ،گفت: پروژه‌های اقتصاد مقاومتی براساس بسته‌های پنچ‌گانه در بخش‌های رونق تولید، اشتغال‌ و جذب سرمایه‌گذاری در استان بوشهر اجرا می‌شود.

به گزارش«خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ رضا عوض‌پور صبح امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بوشهر، با اشاره به ظرفیت این استان در حوزه اقتصاد، تولید و اشتغال اظهار داشت: استان بوشهر از ظرفیت‌های مهمی در حوزه سرمایه گذاری، تولید و اشتغال برخوردار است که براساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اجرایی می‌شود.

وی، از شناسایی ظرفیت‌های اقتصادی، سرمایه‌‌گذاری و اشتغال‌زایی استان بوشهر خبرداد و گفت: ظرفیت‌های مهم اشتغال‌زایی و تولیدی در  استان بوشهر شناسایی شده که باید از این فرصت در تحقق طرح‌های اقتصادی مقاومتی استفاده کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با بیان اینکه بسته‌های پنج‌گانه اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده است تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده، 5 بسته اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده در بخش‌های رونق تولید، اشتغال‌ و جذب سرمایه‌گذاری در استان بوشهر اجراء می‌شود.

عوض‌پور با بیان اینکه برنامه‌ها و پروژه‌های دستگاه‌های مختلف در قالب بسته پنج‌گانه اقتصاد مقاومتی مشخص می‌شود خاطر نشان کرد: رونق و اشتغال تولید شامل بسته ارتقای توان تولید ملی، بسته تامین مالی و سرمایه‌گذاری، بسته جذب، توسعه و تعمیق تکنولوژی، بسته تجارت خارجی و بسته اشتغال و توانمندسازی نیروی کار در راستای اجرا کردن بسته اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر با بیان اینکه بسته‌های پنج‌گانه اقتصاد مقاومتی براساس ظرفیت‌های مناطق اجرایی می‌شود خاطرنشان کرد: بسته‌های پنج‌گانه اقتصاد مقاومتی برای 25 دستگاه اجرایی براساس ظرفیت‌های مناطق ابلاغ شده است.

عوض‌پور افزود: بسته‌های یاد شده اقتصاد مقاومتی در راستای رویکردهای پنجگانه درون‌زایی، برون‌گرایی، دانش‌بنیانی، مردمی بودن و عدالت‌بنیانی تهیه و  ابلاغ شده است.

وی، با اشاره به اینکه پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان بوشهر در سه مقطع زمانی 4 ماه ارزیابی می‌شود افزود: پیش بینی می‌شود در اجرای  بسته‌های پنج‌گانه اقتصاد مقاومتی بیش از 140 پروژه تدوین و اجرایی شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر، تولید، اشتغال و حمایت از  فعالان اقتصادی و صنعتی تولیدی را در اولویت برنامه‌ها  دانست و بیان کرد: برای حمایت از تولید و ایجاد اشتغال تسهیلات لازم برای سرمایه در گردش و ثابت، اعتبارات مورد نیاز از سوی بانک‌ها پرداخت می‌شود.

 

-->